Oct 19, 2018

Prvi poraz odbojkaša Crvene zvezde ove sezone

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su prvi poraz ove sezone. Beogradski crveno-beli izgubili su od novosadske Vojvodine NS seme rezultatom 1:3, po setovima 18:25, 13:25, 25:22, 26:28 u derbi meču 5. kola BPŠ Superlige Srbije.

Naši odbojkaši su održavali rezultatski priključak sve do tehničkog tajm auta prvog seta posle koga je Vojvodina povela sa 11:15. Serijom od 1:5 Novosađani su stekli prednost od 6 poena (16:22), blokom Fundore dolaze do set lopte, a onda još jednim blokom, ovoga puta Kovačevića osvajaju uvodni set – 18:25.

Gosti su nastavili sa odličnom igrom i već na polovini drugog perioda igre su imali osetnu prednost od 6:10, a potom i 8:15. Zvezda je bila potpuno anemična u tom periodu što su “lale” maksimalno iskoristile da ubedljivo reše drugi set u svoju korist – 13:25.

Izabranici Dragana Kobiljskog su konačno u trećem setu zaigrali na očekivanom nivou. Na servis Milutina Nejića Zvezda je povela sa 10:8 i tu razliku čuvala sve dok Kostić as servisom nije doneo Novosađanima izjednačenje za 15:15. Poeni su se potom osvajali na mreži, u serijama, a sa tri poena u nizu naš tim je poveo sa 22:20. Asom Nemanje Mašulovića Beograđani dolaze do tri set lopte. Drugu je iskoristio Lazar Dodić da smanji rezultat na 1:2 – 25:22.

Četvrti set je bio izuzetno uzbudljiv i dramatičan. Vojvodina je vodila sa 6:12 i 9:16. U završnici seta gosti su vodili sa 17:23, a onda je usledila serija Zvezde koja je osvojila narednih šest poena i izjednačila rezultat. Gosti su prvi stigli do meč lopte, ali je Dodić neutralisao iz bloka, a onda je i naš tim još jednim blokom, ovoga puta Aleksandra Andonovića, došao do set lopte. Ipak, odbojkaši Vojvodine ponovo preokreću rezultat u svoju korist, nisu iskoristili drugu meč loptu, ali treću jesu i dolaze do pobede od 1:3 – 26:28.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Milutin Nejić sa 14, odnosno Danilo Pavlović i Lazar Dodić sa po 12 osvojenih poena.

U narednom kolu BPŠ Superlige Srbije odbojkaši Crvene zvezde gostuju ekipi VA 014 Bauvezen u Valjevu.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME 1:3 (18:25, 13:25, 25:22, 26:28)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 200. Sudije: Anđelko Popović i Stanislava Simić. Trajanje meča: 108 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 2, Jevtić (libero), Petković 1, Tadić 1, Mašulović 7, Petrović, Nejić 14, Sinđelić 5, Dodić 12, N. Pavlović 1, Andonović 5, D. Pavlović 12. Trener: Dragan Kobiljski.

VOJVODINA NS SEME: Simić 9, Fundora 15, Škundrić (libero), Kovačević 12, Vietski 19, Kujundžić, Kostić 8, Mehić 10, Radević, Todorović 1. Nisu igrali: Vučićević, Negić, Rudić, Perić. Trener: Duško Nikolić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.