Oct 20, 2018

SRBIJA PRVAK SVETA!!!

Ženska seniorska reprezentacija Srbije osvojila je drugu medalju u istoriji na Svetskim prvenstvima, pošto je danas u finalu XVIII SP 2018. u Japanu osvojila titulu prvaka Sveta. Srbija je danas po našem vremenu u Jokohami, u finalu, savladala Italiju sa 3:2, po setovima 21:25, 25:14, 23:25, 25:19 i 15:12, posle 117 minuta igre.

Najlepše stranice istorije odbojke u Srbiji ispisale su izabranice Zorana Terzića, koje su vicešampionke Olimpijskih igara, prvakinje Evrope i sada vladarke Sveta !!!

Veoma smo ponosni na našeg trenera Aleksandra Vladisavljeva koji je na ovom Svetskom prvenstvu obavljao ulogu pomoćnog trenera.

Ponosni smo i na naše nekadašnje odbojkašice i trenere: Maju Ognjenović, Bojanu Živković, Stefanu Veljković, Jovanu Stevanović, Anu Bjelicu, Teodoru Pušić, Bojanu Milenković, Zorana Terzića, Branka Kovačevića, Milana Gršića, Sinišu Mladenovića i Vanju Bankovića.

Pojedinačne nagrade dobile su Tijana Bošković za najbolju igračicu Svetskog prvenstva (MVP) i Milena Rašić za najboljeg blokera.

Zlatne medalje odbojkašicama i stručnom štabu reprezentacije Srbije uručio je Aleksandar Boričić, predsednik CEV-a.

Seniorke Srbije se iz Japana vraćaju sutra (nedelja, 21. oktobar) u 22.15 časova letovima iz Tokija preko Moskve.

Odbojkaški klub Crvena zvezda i ovim putem čestita odbojkašicama, stučnom štabu, Odbojkaškom savezu Srbije i svim ljudima koji se bave odbojkom u našoj zemlji na istorijskom uspehu, osvajanju titule šampiona Sveta!

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.