Oct 26, 2018

Trijumf Zvezde u Valjevu

Odbojkaši Crvene zvezde slavili su u 6. kolu BPŠ Superlige Srbije protiv ekipe VA 014 Bauvezen u Valjevu rezultatom 1:3, po setovima 13:25, 19:25, 25:18, 19:25.

Naši odbojkaši su sa liderske pozicije otputovali u Valjevo gde ih je dočekao tim koji se nalazio na 2. mestu na tabeli pre ovog kola.

Crveno-beli su sjajno otvorili meč. Na polovini seta su vodili sa 4:12, a nedugo zatim, nakon serije od pet poena, dolaze i do dvocifrene prednosti 6:17. Sačuvali su naši odbojkaši stečeno vođstvo, blokom Vlade Petkovića su stigli do 11 vezanih set lopti, a već prvu je iskoristio Lazar Dodić – 13:25.

Izabranici Dragana Kobiljskog su nastavili sa dobrom igrom i u drugom setu. Postepeno su uvećavali vođstvo da bi Marko Sinđelić as servisom odveo Zvezdu na tehnički tajm aut sa 8:12. Naš tim je čuvao prednost, a u završnici seta poeni su se osvajali u serijama. Sa dva vezana asa Lazara Dodića crveno-beli su poveli sa 0:2 – 19:25.

Tokom trećeg perioda igre ekipe su se smenjivale u vođstvu. Zvezda je vodila sa 12:14, ali su domaći odmah preokrenuli. Serijom od 8:1 Valjevci su stigli do sedam set lopti, a posle bloka Lopara su iskoristili drugu i smanjili rezultat na 1:2 – 18:25.

Na početku četvrtog seta domaći su imali prednost, ali je Zvezda na servis Vlade Petkovića osvojila šest poena u nizu i povela sa 8:10. Nakon tehničkog tajm auta naša ekipa je u serijama osvajala poene i došla do vođstva od 14:21. Danilo Pavlović je crveno-belima doneo pet vezanih meč lopti, a već prvu su naši odbojkaši iskoristili i došli do nova tri boda – 19:25.

U redovima Crvene zvezde najefikasniji je bio Danilo Pavlović sa 19 osvojenih poena. Pratili su ga Lazar Dodić sa 15, Milutin Nejić sa 13, Marko Sinđelić sa 12 i Nemanja Mašulović sa 10 poena.

Narednog vikenda odbojkaši Crvene zvezde dočekuju Spartak iz Ljiga u 7. kolu BPŠ Superlige Srbije.

VA 014 BAUVEZEN – CRVENA ZVEZDA 1:3 (13:25, 19:25, 25:18, 19:25)

Valjevo – Dvorana: SC Student. Gledalaca: 500. Sudije: Đorđe Zelenović i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 93 minuta.

VA 014: Duduj 6, Ražnatović 14, Popović 6, Lopar 8, Adamović (libero), Vešović 1, Radović 12, Jevtović, Stašević (libero), Nikolić 2, Bulatović 4. Nisu igrali: Radić, Đokić, Marković. Trener: Saša Stefanović.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković 3, Mašulović 10, Nejić 13, Sinđelić 12, Jovanović, Dodić 15, N. Pavlović, Andonović, D. Pavlović 19. Nisu igrali: Meljanac, Đurđević, Tadić, Petrović. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.