Oct 24, 2018

Veliki preokret i pobeda Zvezde u Kleku

Odbojkašice Crvene zvezde savladale su Klek MD Zrenjanin sa 2:3, po setovima 25:22, 25:20, 16:25, 20:25, 18:20 u zaostalom meču 1. kola BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele nisu ušle u meč onako kako su želele. Posle dva odigrana seta su gubile sa 2:0, ali su se onda na sjajan način vratile i na kraju trijumfovale u dramatičnoj završnici.

Domaće su na početku meča sjajno servirale i došle do vođstva od 10:5. Crveno-bele su nakon tehničkog tajm auta vezale tri poena i prišle na 12:11. Ponovo je Klek napravio razliku od tri poena, a Zvezda je poenima Milke Stijepić i Božice Marković izjednačila na 20:20. Međutim, naše odbojkašice nisu uspele da preokrenu rezultat u svoju korist, a Klek je došao do tri vezane set lopte. Drugu su domaće iskoristile i povele – 25:22.

Sredinom drugog perioda igre Klek je nanizao šest poena na servis Marije Miljević za 15:8. U tim trenucima blistala je Aleksandra Gligorić koja je tri puta blokirala naše odbojkašice. Zvezda je uspela serijom od 1:6, kada je odlično servirala Milica Tasić, da priđe na 20:18, a potom je vezala još dva poena i došla na korak od izjednačenja. Ipak, tada na servis liniju staje Marija Miljević koja je sjajno servirala tokom čitavog meča i donela je svom timu četiri set lopte u nizu. Naša ekipa je odmah napravila grešku i drugi set je pirpao Kleku – 25:20

Naše odbojkašice su se probudile na početku trećeg seta i konačno zaigrale na očekivanom nivou. Poveo je Klek sa 5:1, a onda je usledila kanonada Zvezdinih dama. Prvo je naš tim sa šest vezanih poena preokrenuo rezulat na 5:7, a potom je na servis Milke Stijepić nanizao još šest za 6:13. Crveno-bele su došle do dvocifrenog vođstva kada je servirala Tasićeva (7:17). Nisu dozvolile domaćoj ekipi da se rezultatski vrati u igru i smanjuju na 2:1 – 16:25.

Nastavila je naša ekipa sa dobrom igrom. Postepeno su uvećavale prednost u četvrtom setu koja je posle dva vezana poena Stijepićeve i Milunovićeve iznosila 5:9. Na polovini seta je Božica Marković osvojila dva poena u nizu, a uspešnim blokom je povisila na 8:13. Odbojkašice Crvene zvezde su bile dobre na mreži, ostvarile nekoliko blokova, a u napadu je prednjačila Milka Stijepić koja je predvodila crveno-bele do 14:20. Prišle su domaće na minus 3, ali je Zvezda osvojila naredna tri poena i izjednačila – 20:25.

Zvezda je dobro započela peti set povela sa 2:5, ali je klek odmah uhvatio priključak i izjednačio. Na promeni strana domaće su imale minimalnu prednost. Igrao se poen za poen, a sa dva vezana bloka u završnici seta Klek stiže do dve meč lopte. Božica Marković i Milka Stijepić ne dozvoljavaju domaćinu da dođe do pobede, a potom su još dva puta naše odbojkašice zautsavile Klek. Obe ekipe imale su po priliku da okončaju meč trijumfom, a onda je fenomenalna Milka Stijepić rešila da donese našem timu pobedu sa tri vezana poena – 18:20.

Fantastičnu partiju pružila je Milka Stijepić koja je bila najefikasnija sa 32 poena. Božica Marković je osvojila 17, a Milica Tasić i Milica Milunović po 11 poena.

Odbojkašice Crvene zvezde u nedelju 28. oktobra od 18 časova gostuju TENT-u u Obrenovcu u okviru 6. kola BPŠ Superlige Srbije.

KLEK MD ZRENJANIN – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:22, 25:20, 16:25, 20:25, 18:20)

Klek – Dvorana: SD Miloš Grbić. Gledalaca: 200. Sudije: Mirko Janković i Branislav Jovančić. Trajanje meča: 124 minuta.

KLEK MD ZRENJANIN: Zubac, M. Miljević 6, Džamić 14, Dejanović (libero), T. Miljević 9, Perović, Praštalo, Spasojević 19, Gligorić 13, Gaćeša 15. Nisu igrale: Đenić, Vuletić. Trener: Milorad Kijac.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić, Čanak 2, Stijepić 32, B. Marković 17, Jakšić, Vidojević 1, Milunović 11, Đorđević 5, Tasić 11, Delić 3, Stepanović (libero). Nije igrala: Taubner. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

Linkovi

image
image
image
image
image

Brojač

get web tracker

ODBOJKAŠKI KLUB NAJBOLJI

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.

Mediji