Nov 21, 2018

Odbojkaši Zvezde u polufinalu Kupa Srbije

Pobedom nad Mladim radnikom u revanš meču četvrtfinala odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije. Crveno-beli su i drugi put savladali Požarevljane sa 3:0, po setovima 25:21,27:25, 25:12.

Naši odbojkaši su bolje otvorili meč i došli do četiri poena prednosti na početku prvog seta (7:3). Gosti su uspeli da izjednače pred tehnički tajm-aut (11:11), a posle obavezne pauze u setu i da povedu (12:13). Usledila je „rezultatska klackalica“, da bi potom Zvezda serijom od 5:0 ušla u završnicu seta sa osetnom razlikom (22:18). Zvezda je mirno privela set kraju i povela sa 1:0 – 25:21.

Pošto su obezbedili plasman u polufinale, Dragan Kobiljski je odlučio da na teren pošalje igrače sa manjom minutažom, pa je tako umesto Lazara Dodića ušao Nikola Meljanac, a umesto Nemanje Mašulovića Nikola Pavlović. Velika borba se vodila na početku drugog seta, nijedna ekipa nije imala više od dva poena prednosti. Posle tehničkog tajm-auta, Mladi radnik pravi seriju od 4:0 (12:16), da bi gosti potom stigli i do +5 (13:18). Požarevljani su zatim stigli do tri set lopte, ali se Zvezda sva tri puta odbranila. Ni četvrti put nisu uspeli gosti da prelome set, pa je potom i Zvezda stigla do set lopte, i odmah je iskoristila, čime je duplirala vođstvo u setovima – 27:25.

Na krilima dobre igre sa kraja drugog seta, crveno-beli osvajaju prva tri poena u trećem setu, da bi nakon prilaska gostiju na poen zaostatka, Zvezda napravila seriju od 7:1 (11:4). Crveno-beli su potpuno kontrolisali set i ubedljivo stigli do pobede – 25:12.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Danilo Pavlović sa 13, Nikola Meljanac sa 12 i Aleksandar Andonović sa 11 osvojenih poena.

Naredni meč odbojkaši Crvene zvezde igraju u petak 23. novembra kada dočekuju Novi Pazar u okviru 10. kola BPŠ Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA – MLADI RADNIK 3:0 (25:21,27:25, 25:12)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 70. Sudije: Jovan Jovanović i Biljana Đerfi.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 12, Jevtić (libero), Đurđević, Mašulović 3, Petrović 1, Nejić 1, Sinđelić 3, Jovanović 2, Dodić 9, N. Pavlović 2, Andonović 11, D. Pavlović 13. Nisu igrali: Petković i Tadić.Trener: Dragan Kobiljski.

MLADI RADNIK: Buša 11, Savić 5, Vulkić, S. Ilić 3, Batak 1, Lečić, Nadaždin, I. Ilić (libero), Jelić 6, Keita 14. Nisu igrali: Stefanović i Pajkić. Trener: Milan Đuričić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.