Nov 10, 2018

Poraz crveno-belih u večitom derbiju

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su drugi poraz ove sezone. Crveno-beli su u večitom derbiju izgubili od Partizana rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:11, 16:25, 27:25 u okviru 8. kola BPŠ Superlige Srbije.

Nakon što su izgubili prvi set rezultatom 25:22, crveno-beli u drugom setu nisu uspeli da pariraju Partizanu čiji odbojkaši su na ovom meču bili izuzetno raspoloženi. Dominirali su u drugom periodu igre koji su dobili sa 25:11.

Zvezda je uspela da konsoliduje redove u trećem setu koji je rešila u svoju korist rezultatom 16:25 i smanjila vođstvo crno-belih na 2:1. Usledila je velika borba u četvrtom setu. Zvezda je konstantno imala prednost koja je u završnici iznosila 20:14. Domaći uspevaju da stignu do izjednačenja (21:21), pa je usledio dramatičan kraj. Partizan je prvi stigao do meč lopte, koju je naša ekipa neutralisala, a potom je i Zvezda imala šansu da meč uvede u peti set. To se nije dogodilo, a domaći su sa tri vezana poena došli do pobede – 27:25.

U redovima ekipe Dragana Kobiljskog istakao se Danilo Pavlović sa 15 poena, dok je Lazar Dodić osvojio 13, a Nemanja Mašulović 10 poena.

Narednog vikenda Crvena zvezda dočekuje Radnički u okviru 9. kola BPŠ Superlige Srbije.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:22, 25:11, 16:25, 27:25)

Beograd – Dvorana: Impuls. Gledalaca: 200. Sudije: Robert Leko i Zoran Radovanović.

PARTIZAN: Žugić 11, Pantić 19, Huzejrović 4, Ćuk 21, Radović 11, Janić 4, Peković (libero). Nisu igrali: Lukić, Mandić, Nedeljković, Marinović, Lekić, Milanov, Pajević. Trener: Milan Ljubičić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković 2, Tadić, Mašulović 10, Nejić 9, Sinđelić 5, Jovanović, Dodić 13, Andonović, D. Pavlović 15. Nisu igrali: Đurđević, Petrović, N. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.