Nov 10, 2018

Trijumf Zvezde u Pančevu

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su pobedu na gostovanju Dinamu u Pančevu rezultatom 1:3, po setovima 17:25, 21:25, 25:20, 28:30, u okviru 8. kola BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele su u ovaj meč ušle kao favorit na papiru, ali su teže od očekivanog došle do trijumfa i nova tri boda, iako se činilo da će Dinamo uspeti da dođe do svog prvog boda u ovoj sezoni.

Zvezdine dame su od početka meča diktirale tempo i konstantno bile u prednosti. Prvi set su lako rešile u svoju korist rezultatom 17:25.

Naše odbojkašice su nastavile sa dobrom igrom i u narednom setu. Nisu dozvolile domaćinu da ugrozi vođstvo koje su stekle i ubrzo je na semaforu hale Strelište stajao rezultat 0:2 – 21:25.

U trećem setu došlo je do pada u igri crveno-belih. Dinamo je vodio od početka, a nakon tehničkog tajm auta Zvezda je izjednačila na 13:13. Narednih pet poena osvajaju domaće i stečenu prednost su uspele da sačuvaju do kraja. Smanjio je Dinamo vođstvo Crvene zvezde na 1:2 – 25:20.

Na tehničkom tajm autu četvrtog seta Zvezda je imala minimalnu prednost. Pančevke su uspele da preokrenu rezultat u svoju korist i povedu sa 19:17. Nedugo zatim bilo je 23:19, a Zvezda vezuje četiri poena i dolazi do izjednačenja. Dinamo u samoj završnici nije uspeo da iskoristi pet set lopti, ali Zvezdine dame jesu svoju prvu meč loptu za konačnih 28:30.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde bila je Milka Stijepić sa 18 poena. Pratile su je Milica Milunović sa 15 i Katarina Čanak sa 13 osvojenih poena.

Crvena zvezda u četvrtak 15. novembra gostuje ekipi Železničara u Lajkovcu, kada će odigrati zaostali meč 3. kola BPŠ Superlige Srbije.

DINAMO – CRVENA ZVEZDA 1:3 (17:25, 21:25, 25:20, 28:30)

Pančevo – Dvorana: HS Strelište. Gledalaca: 100. Sudije: Svetlana Zotović i Dejan Rogić.

DINAMO: Simić 4, Đurđević (libero), Ranisavljević 6, Pavlović 26, Jakšić 5, Sorak 18, Petković, Marković 8, Đorđević. Nisu igrale: Mitrović, Obradović, Solomun, Marisavljević. Trener: Nikola Jerković.

CRVENA ZVEZDA: Taubner, Sekulić 9, Čanak 13, Stijepić 18, B. Marković 9, Jakšić 1, Milunović 15, Đorđević 8, Vučićević, Delić, Stepanović (libero). Nisu igrale: T. Marković, Vidojević. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.