Nov 24, 2018

Zvezda ponovo bolja od Novog Pazara

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su trijumf nad Novim Pazarom rezultatom 3:1, po setovima 25:20, 24:26, 25:19, 25:15, u okviru 10. kola BPŠ Superlige Srbije.

Na početku meča ekipe su bile potpuno izjednačene, da bi u završnici crveno-beli sa četiri poena u nizu došli do vođstva od 21:17. Gosti su prišli na 22:20, ali je Zvezda osvojila naredna tri poena i povela sa 1:0 – 25:20.

Nastavljena je velika borba i u drugom setu, a na tehničkom tajm autu Zvezda je imala minimalnu prednost. Naši odbojkaši su održavali vođstvo, a serijom od četiri poena, dva Danila Pavlovića i blok Nemanje Mašulovića, su poveli sa 22:18. Međutim, Novi Pazar je imao odgovor i na servis Polomca (dva asa) su odmah izjednačili. Poenima Lazara Dodića i Danila Pavlovića crveno-beli su stigli do dve vezane set lopte. Nisu ih iskoristili, a gosti su uspeli da preokrenu i dođu do izjednačenja 1:1 – 24:26.

Zvezda je silovito započela treći set. Odmah na startu je povela sa 6:1, a na polovini seta je bilo 13:5. Blokom Marka Sinđelića naš tim je poveo sa 15:6, a dvocifrenu prednost doneo je Dodić. Gosti su smanjili na 24:19, pa je Kobiljski zatražio tajm aut posle koga je naša ekipa uspela da reši treći set u svoju korist – 25:19.

Sredinom četvrtog perioda igre crveno-beli su sa pet vezanih poena poveli sa 13:7. Sa dva uzastopna bloka Mašulovića naša ekipa je stigla do vođstva od 17:10. Veoma raspoloženi Aleksandar Andonović i Lazar Dodić poentirali su za 21:12, a potom je Mašulović svojim šestim blokom doneo dvocifrenu prednost našem timu. Odbojkaši Zvezde su mirno priveli set kraju i uz dva vezana poena Dodića došli do trijumfa nad Novim Pazarom – 25:15.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 20 osvojenih poena. Aleksandar Andonović je upisao 15, a Nemanja Mašulović 11 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde se okreću obavezama u CEV Čelendž Kupu. U utorak 27. novembra ih očekuje gostovanje Radniku u Bijeljini, a nakon toga crveno-beli će narednog vikenda ugostiti Jedinstvo u okviru 11. kola BPŠ Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA – NOVI PAZAR 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Zoran Radovanović i Predrag Balandžić. Trajanje meča: 99 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković, Tadić, Mašulović 11, Nejić 4, Sinđelić 5, Dodić 20, N. Pavlović, Andonović 15, D. Pavlović 9. Nisu igrali: Meljanac, Đurđević, Petrović, Jovanović. Trener: Dragan Kobiljski.

NOVI PAZAR: Zoranić, Sretenović 1, Polomac 5, Eremić 11, Daca 3, Zuković (libero), Subotić 1, Angulo 12, Vukašinović 16, Halilović 1, Milutinović 7. Nisu igrali: Božović, Radosavljević, Prušević. Trener: Hamza Zatrić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.