Dec 23, 2018

Crveno-bela borba za finale Kupa

Odbojkaši Crvene zvedze u ponedeljak (18 časova) gostuju Vojvodini NS seme u revanš meču polufinala Kupa Srbije.

Naši odbojkaši su ostvarili prednost pošto su u prvom meču polufinala u Beogradu slavili rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 25:15, 16:25, 25:20. Nedostaju im još dva seta kako bi obezbedili plasman u finale.

U međuvremenu su novosadski i beogradski crveno-beli odigrali i meč 14. kola BPŠ Superlige Srbije u kojem je Vojvodina trijumfovala sa 3:0 (25:16, 25:21, 29:27). Novosađani su bili bolji i na početku sezone u Beogradu, u petom kolu, kada su slavili rezultatom 1:3, po setovima 18:25, 13:25, 25:22, 26:28.

Druga utakmica polufinala Kupa Srbije između Vojvodine NS seme i Crvene zvezde igra se u ponedeljak 24. decembra od 18 časova u maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu, uz direktan TV prenos na RTV1. Meč će suditi Dejan Rogić i Robert Leko.

Po propozicijama Kupa Srbije u polufinalu se igraju dve utakmice.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti finalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika polufinala.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.