Dec 27, 2018

Crveno-bele i četvrti put bolje od TENT-a

Odbojkašice Crvene zvedze savladale su TENT sa 3:1, po setovima 25:20, 25:18, 22:25, 25:22 u 15. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele su prva dva seta lako rešile u svoju korist. Rano su dolazile do prednosti koju su održavale do kraja setova i posle nešto više od 40 minuta igre na semaforu je pisalo 2:0 zadomaće – 25:20 i 25:18.

U trećem setu gošće iz Obrenovca su bile bolje. Do polovine seta stekle su prednost od tri poena. Naše odbojkašice su pokušavale da sustignu rivala, ali je TENT uspeo da odoli napadima crveno-belih. Na kraju Obrenovčanke su smanjile rezultat na 2:1 – 22:25.

Na tehničkom tajm autu četvrtog perioda igre crveno-bele su vodile sa 12:10. Naša ekipa je vezala tri poena, a posle bloka Mile Đorđević bilo je 15:11. Zvezda je sačuvala stečenu prednost i sa dva poena u nizu Milke Stijepić došla do pet meč lopti. Tek je četvrtu naš tim iskoristio i ostvario trijumf za kraj 2018. godine – 25:22.

Najefikasnija na meču bila je Milka Stijepić sa 29 poena. Božica Marković je upisala 13, a Tijana Malešević 11 poena.

Sledi pauza zbog novogodišnjih i božićnih praznika, a u sledećem kolu BPŠ Superlige Srbije Crvena zvezda će gostovati Vizuri.

CRVENA ZVEZDA – TENT 3:1 (25:20, 25:18, 22:25, 25:22)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Tomislav Popović i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 91 minut.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 1, Čanak 7, Stijepić 29, B. Marković 13, Milunović 4, Đorđević 1, Malešević 11, Stepanović (libero). Nisu igrale: Taubner, T. Marković, Jakšić, Tasić, Vučićević, Delić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

TENT: Đurović 5, Ćeranić 16, Mijatović 3, Vignjević 6, Tadić (libero), Čikiriz 15, Lukić, Jeković 3, Lazić 19. Nisu igrale: Cvetković, Isailović, Pakić, Petrović. Trener: Milan Gršić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.