Dec 18, 2018

Monca slavila u Beogradu, Zvezda bez seta

Odbojkaši Crvene zvezde izgubili su od Vero Volej Monce rezultatom 0:3, po setovima 17:25, 20:25, 18:25 u prvom meču osmine finala CEV kupa Izazivača.

Crveno-beli su bili ravnopravan rival do polovine prvog seta kada je bilo 14:14. Italijani su osvojili naredna dva poena, a onda su serijom od šest poena stigli do 22:15. Ubrzo su stekli sedam vezanih set lopti i već prvu iskoristili – 17:25.

Naši odbojkaši su na prvom tehničkom tajm autu drugog seta vodili sa 8:6. Monca je izjednačila na 11:11, a potom su preokrenuli rezultat u svoju korist serijom od 1:5 za vođstvo od 14:18. Crveno-beli nisu uspeli da u završnici ugroze vođstvo rivala koji je mirno priveo set kraju i poveo sa 0:2 – 20:25.

Nakon prvog tehničkog tajm auta i rezultata 7:8, gosti su postepeno povećavali razliku i došli do vođstva od 10:14. Sa nova tri poena u nizu Monca je povela sa 14:19 i tu prednost sačuvala do kraja. Italijani su vezali još tri poena na kraju i savladali crveno-bele sa 0:3 – 18:25.

Najefikasniji na meču bio je Danilo Pavlović sa 11 poena. Po osam su osvojili Lazar Dodić i Milutin Nejić.

Revanš meč osmine finala CEV Kupa Izazivača između Vero Volej Monce i Crvene zvezde na programu je 15. januara 2019. godine u Italiji.

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

Pobednik duela Crvena zvezda – Vero Volej Monca u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz dvomeča Savo Volej Kupio (Finska) – Kalcit Volej Kamnik (Slovenija).

CRVENA ZVEZDA – VERO VOLEJ MONCA 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Dejvid Kormi (Škotska) i Roman Maršner (Češka). Trajanje meča: 65 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Tadić, Mašulović 5, Petrović 2, Nejić 8, Sinđelić 3, Dodić 8, N. Pavlović, D. Pavlović 11. Nisu igrali: Meljanac, Petković, Đurđević, Jovanović, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.

MONCA: Kaligaro 2, Džavoronok 9, Orduna 3, Arasomvan 1, Rico, Gafur 6, Boto, Josifov 9, Bereta 5, Đanoti 1, Plotnicki 8. Nije igrao: Galiani. Trener: Fabio Soli.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.