Dec 1, 2018

Poraz Zvezdinih dama posle preokreta

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su poraz u 11. kolu BPŠ Superlige Srbije od Jedinstva u Staroj Pazovi rezultatom 3:2, po setovima 22:25, 25:21, 19:25, 25:17, 15:13.

Crveno-bele su odlično započele meč, povele sa 0:4, ali su domaće uspele da stignu do izjednačenja 8:8. Jedinstvo je imalo minimalnu prednost na tehničkom tajm autu, a onda i do prednosti od 17:14. Bilo je 22:20 za domaće u završnici, a potom je Zvezda nanizala pet poena na servis Milice Milunović i došla do vođstva – 22:25.

Naša ekipa je nastavila u dobrom ritmu, povela sa 2:6 na početku drugog seta, ali je usledio preokret Jedinstva (10:9). Ipak, Zvezda na servis Milke Stijepić (dva asa) ponovo dolazi do vođstva (10:13). Zahvaljujući odličnim servisima Koprivice i Antanasijević domaće ponovo dolaze do vođstva (21:18). Jedinstvo je sa tri vezana poena došlo do četiri set lopte, drugu su domaće iskoristile i izjednačile – 25:21.

Zvezdine dame su posle odličnih servisa Božice Marković povele sa 3:7 na početku trećeg perioda igre. Blokom Ane Jakšić bilo je 6:10, a onda su se poeni osvajali u serijama. Zvezda je sačuvala svoju prednost i nakon as servisa Jakšićeve stigla do šest vezanih set lopti. Drugu je iskoristila Milunovićeva i donela novo vođstvo svom timu – 18:25.

Domaće su bile bolje u četvrtom setu. Na polovini su vodile sa 12:6. Iako je naša ekipa uspela da priđe na 13:10, Jedinstvo pravi seriju od 6:1 i dolazi do ubedljivog vođstva pred završnicu (19:11). Crveno-bele ne uspevaju da uhvate priključak i Jedinstvo stiže do izjednačenja i petog seta – 25:17.

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva su odlično započele odlučujući set i blokovima Milke Stijepić i Božice Marković dolaze do vođstva od 3:6. Međutim, Jedinstvo odlazi na promenu strana sa minimalnom prednošću, a nakon asa Koprivice i do vođstva od 9:7. Sa tri poena u nizu domaće stižu do 13:9, ali je usledio odgovor crveno-belih koje prilaze na samo korak do izjednačenja. Ipak, odbojkašice Jedinstva su se bolje snašle u završnici i na kraju su slavile sa 15:13.

Najefikasnija u našoj ekipi bila je Milka Stijepić sa 19 poena. Božica Marković je osvojila 18, a Milica Milunović 14 poena.

U 12. kolu BPŠ Superlige Srbije Crvena zvezda dočekuje lidera Železničar iz Lajkovca.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 3:2 (22:25, 25:21, 19:25, 25:17, 15:13)

Stara Pazova – Hala sportova. Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandra Balandžić i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 117 minuta.

JEDINSTVO: Vujnović 12, Kockarević 14, Lekić 4, Koprivica 13, Glušac 9, Antanasijević 8, Četnik 4, Mirosavljević 17, Pavlašević (libero), Đokić 2. Nije igrala: Vulin. Trener: Jovo Cakocić.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 1, Sekulić 5, Čanak 1, Stijepić 19, B. Marković 18, Jakšić 3, Vidojević 1, Milunović 14, Đorđević 3, Vučićević 9, Stepanović (libero). Nisu igrale: T. Marković, Delić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.