Dec 11, 2018

Poraz Zvezdinih dama u prvom meču polufinala Kupa

Odbojkašice Crvene zvezde izgubile su u prvom meču polufinala Kupa Srbije od Vizure rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:22, 19:25, 25:23.

Domaće su povele na početku meča sa 8:4, ali su crveno-bele uspele da preokrenu i dođu do vođstva od 13:16. Vizura je potom ponovo povela sa 21:20, a na kraju je uspela i da osvoji prvi set rezultatom 25:22.

Naše odbojkašice su i drugi set zapoćele sa minusom. Ponovo je bilo 8:4, ali ovoga puta Vizura je uspela da sačuva prednost (16:12). U završnici seta Zvezda je uspela da priđe na 21:19, međutim nije bilo snage za preokret, pa su domaće udvostručile vođstvo – 25:22.

Crveno-bele su ušle mnogo bolje u treći period igre. Vodile su sa 6:8, a onda su uvećale stečenu prednost na 9:16. Održavale su razliku i na kraju su mirno privele treći set kraju i smanjile vođstvo Vizure – 19:25.

Vizura je imala prednost od 8:5 u četvrtom setu, ali je naš tim uspeo da poravna rezultat. Ipak, domaće ponovo dolaze do dva poena prednosti (16:14), a u završnicu ulaze sa vođstvom od 21:16. Imala je Vizura pet vezanih meč lopti, crveno-bele su neutralisale četiri, ali ne i petu, pa su na kraju “ajkulice” trijumfovale sa 3:1 – 25:23.

U našem timu se istakla Milka Stijepić sa 24 poena, dok je Milica Milunović imala 12, a Anastasija Sekulić 10 poena.

Po propozicijama Kupa Srbije u polufinalu se igraju dve utakmice. Revanš utakmica se igra 25/26. decembra u Beogradu.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti finalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika polufinala.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:22, 25:22, 19:25, 25:23)

Beograd – Dvorana: SC Vizura. Gledalaca: 150. Sudije: Stanislava Simić i Tomislav Popović. Trajanje meča: 104 minuta.

VIZURA: Gajević 8, Dimić (libero), Rodić 8, Malešević, Lazović 30, Veselinović 3, Kocić 9, Carić 19, Petrović. Nisu igrale: Popović, Sajić, Mićunović, Pejčić. Trener: Dejan Desnica.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 10, Čanak 7, Stijepić 24, Jakšić 3, Milunović 12, Đorđević 3, Vučićević 7, Delić, Stepanović (libero). Nisu igrale: Taubner, T. Marković, B. Marković, Vidojević, Tasić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.