Dec 9, 2018

Trijumf Zvezde u Požarevcu

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Mladi radnik rezultatom 1:3, po setovima 26:28, 25:17, 27:29, 22:25, u 12. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Tokom većeg dela prvog seta domaći su bili u prednosti. Na polovini je ona iznosila 12:10, a bilo je i 15:11. Sa tri poena u nizu, dva Lazara Dodića, Zvezda je smanjila na 17:16, a posle asa našeg korektora je i izjednačila (18:18). Nemanja Mašulović je as servisom doneo Zvezdi vođstvo od 20:21. Imala je naša ekipa priliku da povede pošto joj je set loptu doneo Danilo Pavlović, ali nije uspela. Još dve šanse crveno-beli nisu iskoristili, ali jesu četvrtu i blokom Mašulovića dolaze do vođstva – 26:28.

U drugom setu Mladi radnik je bio bolji tim. Vodili su domaći na polovini sa 12:6, a ubrzo je bila prednost još veća 16:8. Dva asa Buše dovela su Požarevljane do 20:11. Imali su domaći 10 vezanih set lopti, tek su četvrtu iskoristili i izjednačili – 25:17.

Nastavio je Mladi radnik sa dobrom igrom i u trećem setu. Poveli su sa 9:5, ali je Zvezda ovoga puta, nakon tehničkog tajm auta, uspela da uhvati priključak i dođe do izjednačenja 12:12. Nakon asa Dodića i bloka Mašulovića crveno-beli preokreću (14:15), ali su domaći odmah uzvratili. U završnicu ulaze sa vođstvom od 22:19. Naša ekipa ponovo dolazi do izjednačenja. Crveno-beli spašavaju prvu set loptu za Mladi radnik, a potom i sami dolaze do set lopte. Požarevljani preokreću, ali ne koriste ni drugu priliku. Milutin Nejić as servisom Zvezdi donosi drugu set loptu koju naši odbojkaši ne koriste, ali Nikola Jovanović koristi treću šansu za 27:29.

Crvena zvezda je povela u četvrtom periodu igre sa 2:7, a na polovini je bilo 8:12. Vodili su naši odbojkaši sve do 15:17 kada Mladi radnik sa tri vezana poena preokreće rezultat u svoju korist. Zvezda uzvraća istom merom i ulazi se u egal završnicu (21:21). Na servis Aleksandra Andonovića naš tim niže tri poena i dolazi do tri meč lopte. Mašulović je iskoristio drugu i doneo trijumf Crvenoj zvezdi – 22:25.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Lazar Dodić sa 19 poena, a pratili su ga Milutin Nejić sa 17, Nemanja Mašulović sa 14 i Danilo Pavlović sa 10 osvojenih poena.

Ovom pobedom naš tim je zadržao drugo mesto na tabeli BPŠ Superlige Srbije i uvećao razliku u odnosu na trećeplasirani Mladi radnik. U sledećem kolu crveno-beli dočekuju subotički Spartak.

MLADI RADNIK – CRVENA ZVEZDA 1:3 (26:28, 25:17, 27:29, 22:25)

Požarevac – Dvorana: KSC Požarevac. Gledalaca: 400. Sudije: Mirko Janković i Darko Savić.

MLADI RADNIK: Buša 25, Savić 2, Kovačević 12, S. Ilić 9, Batak 3, I. Ilić (libero), Jelić, Keita 16. Nisu igrali: Stepanović, Pajkić, Vulkić, Stević, Lečić, Nadaždin. Trener: Milan Đuričić.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Mašulović 14, Petrović 1, Nejić 17, Sinđelić, Jovanović 6, Dodić 19, Andonović 4, D. Pavlović 10. Nisu igrali: Meljanac, Petković, Đurđević, Tadić, N. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.