Dec 26, 2018

Trijumf Zvezde za kraj 2018. godine

Odbojkaši Crvene zvezde trijumfalno su završili 2018. godinu pošto su u 15. kolu BPŠ Superlige Srbije savladali VA 014 Bauvezen rezultatom 3:0, po setovima 25:18, 25:21, 25:16.

Početak meča protekao je u ravnopravnoj borbi. Gosti su na tehničkom tajm autu prvog seta imali minimalnu prednost, ali je potom Zvezda preokrenula rezultat as servisom Milutina Nejića. Na servis Danila Pavlovića naša ekipa je vezala pet poena i povela sa 20:15. Usledila je nova serija od tri poena crveno-belih, a posle bloka Lazara Dodića bilo je 23:16. Zvezda je mirno privela set kraju i preko Nemanje Mašulovića došla do vođstva od 1:0 – 25:18.

Naši odbojkaši su nastavili u dobrom ritmu. Posle bloka Nikole Petrovića Zvezda je povela sa 7:4 u drugom setu. Međutim, gosti iz Valjeva su odmah uzvratili i izjednačili rezultat. Crveno-beli su ponovo sa tri poena u nizu došli do prednosti od tri poena (12:9), da bi gosti ponovo izjednačili(13:13). Odbojkaši VA 014 su u završnici i poveli sa 19:20, a naša ekipa je potom napravila seriju od četiri poena kada su dominirali Mašulović i Nejić. Nejić je i doneo tri vezane set lopte, a već prvu je iskoristio Dodić as servisom za vođstvo od 2:0 – 25:21.

Treći set je u potpunosti pripao izabranicima Dragana Kobiljskog. Na Dodićev servis (dva asa) Zvezda je napravila seriju od sedam poena i povela sa 8:2. Posle asa Danila Pavlovića i poena Dodića crveno-beli su stigli do prednosti od 15:7. I Nikola Meljanac je odlično servirao kada je naš tim nanizao nova tri poena za 19:11. Zvezda je u završnici došla do deset vezanih meč lopti, a treću je iskoristio Aleksandar Andonović za maksimalan trijumf – 25:16.

Najefikasniji na meču bio je Lazar Dodić sa 17 poena. Milutin Nejić je osvojio 14, a Danilo Pavlović 11 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde u sledećem kolu gostuju ekipi Spartaka u Ljigu.

CRVENA ZVEZDA – VA 014 BAUVEZEN 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Đorđe Stevanović i Dejan Rogić. Trajanje meča: 74 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 3, Jevtić (libero), Tadić, Mašulović 8, Petrović 1, Nejić 14, Sinđelić, Jovanović 3, Dodić 17, N. Pavlović, Andonović 2, D. Pavlović 11. Nisu igrali: Petković, Đurđević. Trener: Dragan Kobiljski.

VA 014: Duduj 5, Ražnatović 10, Popović 6, Lopar 6, Adamović, Radić 1, Vešović 4, Jevtović, Stašević (libero), Nikolić 2, Marković, Ilić 1. Nisu igrali: Đokić, Petrović. Trener: Saša Stefanović.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.