Dec 5, 2018

Zvezda ekspresno do osmine finala

Odbojkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Radnik iz Bijeljine rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 25:18, 25:18, u revanš meču šesnaestine finala CEV Kupa Izazivača.

Crveno-beli su sa dve maksimalne pobede nad Radnikom obezbedili plasman u osminu finala CEV Kupa Izazivača gde će se sastati sa italijanskom Moncom.

Naši odbojkaši su silovito ušli u meč, poveli su sa 5:0 na početku i tu prednost su održavali. Nakon drugog tehničkog tajm auta crveno-beli su vodili sa 19:10, a vrlo brzo su stigli i do dvocifrene prednosti (21:11). Mirno su priveli set kraju i došli do 1:0 – 25:17.

U drugom setu Dragan Kobiljski je na teren uveo igrače sa manjom minutažom. Nikoli Meljancu, koji je već tokom prvog seta dobio priliku, pridružili su se i Nikola Petrović i Vukašin Đurđević. Crveno-beli su došli do prednosti od 10:4 u drugom setu. Međutim, gosti su postepeno smanjivali razliku došli do 14:12, a potom su prišli i na poen zaostatka 15:14. Zvezda brzo odgovara i serijom od 6:1 ponovo stiče ubedljivo vođstvo. Rutinski su priveli set kraju i obezbedili plasman u osminu finala – 25:18.

U trećem setu priliku su dobili i Nikola Pavlović i Aleksandar Andonović, a Zvezda je nastavila sa dobrom igrom. Bilo je 8:4, a ubrzo i 12:5 za naš tim. Crveno-beli su “ljubomorno” čuvali stečenu prednost i na kraju zasluženo slavili – 25:18.

Najefikasniji na meču bio je Nikola Meljanac koji je osvojio 13 poena. Pratili su ga Luka Tadić sa 11 i Danilo Pavlović sa 10 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde igraće protiv ekipe Vero Volej Monca iz Italije koja je dva puta sa 3:0 savladala estonsku Parnu. Prva utakmica osmine finala CEV Kupa Izazivača će se igrati u Beogradu 18. decembra, a revanš meč 15/17. januara 2019. godine u Italiji.

CRVENA ZVEZDA – RADNIK 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Ali Bagde (Turska) i Jana Niklova (Slovačka). Trajanje meča: 66 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 13, Jevtić (libero), Petković 1, Đurđević (libero), Tadić 11, Petrović 1, Sinđelić 4, Jovanović 4, Dodić 5, N. Pavlović, Andonović 6, D. Pavlović 10. Nisu igrali: Mašulović, Nejić. Trener: Dragan Kobiljski.

RADNIK: Vuković 10, Balaban, Đurić 10, Blagojević, Perišić 1, Tuzlančić 2, Novokmet 9, Ćulibrk 6, S. Savić (libero). Nisu igrali: B. Savić, Drljić, Manojlović. Trener: Vladimir Milićević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.