Dec 24, 2018

Zvezda savladala Vojvodinu za novo duplo finale Kupa!

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su i u revanš meču polufinala savladali Vojvodinu NS seme, ovoga puta rezultatom 2:3, po setovima 23:25, 25:17, 23:25, 25:20, 12:15.

Naši odbojkaši su sa dve pobede protiv aktuelnog šampiona Srbije obezbedili novo finale najmasovnijeg domaćeg takmičenja i tako su napravili najteži korak ka svom cilju, a to je osvajanje trofeja.

Odlično su naši odbojkaši započeli meč i postepeno su povećavali stečeno vođstvo. Na tehnički tajm aut prvog seta su otišli sa vođstvom od 7:12, a onda je usledila serija Vojvodine koja je izjednačila rezultat. Domaći su potom i poveli, ali je naš tim vrlo brzo preokrenuo rezultat u svoju korist (15:16). Novosađani su vezali tri poena i došli do vosđstva od 19:17, ali je Zvezda na servis Milutina Nejića (dva asa) osvojila naredna četiri poena i ponovo došla do prednosti u završnici. Zvezda je uspela da sačuva vođstvo i na kraju osvoji set – 23:25.

Domaći su zaigrali mnogo bolje u nastavku i poveli su sa 8:3 na početku drugog seta, da bi na tehničkom tajm autu bilo 12:6. Blokom Danila Pavlovića Zvezda je prišla na 14:10, ali su Novosađani odbili nalet našeg tima i povećali svoje vođstvo na 19:11. Beograđani nisu uspeli da ugroze prednost domaćih koji su mirno priveli set kraju i izjednačili – 25:17.

Početak trećeg perioda igre pripao je Novosađanima koji su poveli sa 8:5. Serijom od 1:4 i blokom Aleksandra Andonovića Zvezda je izjednačila na 10:10. As servisom Nikole Petrovića naša ekipa je na odmor otišla sa minimalnom prednošću. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a sa dva vezana bloka Nemanje Mašulovića i Nikole Petrovića Beograđani su poveli sa 16:19. Sačuvala je naša ekipa prednost i preko Nikole Jovanovića došla do četiri vezane set lopte. Tri puta su odbojkaši Vojvodine uspevali da onemoguće Zvezdine odbojkaše da dođu do plasmana u finale, ali ne i četvrti put kada je Nejić uspeo da poentira za 23:25 i veliko slavlje Beograđana.

Iako je sve već bilo rešeno, obe ekipe su nastavile sa dobrom igrom. Serijom od četiri poena Vojvodina je sa 12:9 otišla na kratki predah. Zvezda je ubrzo izjednačila na 13:13, ali su Novosađani odgovrili nizom od četiri poena i 17:13. Sačuvali su domaći stečenu prednost i meč uveli u peti set – 25:20.

Odbojkaši Vojvodine su na promeni strana imali prednost od 8:6. Bilo je 10:8 kada su beogradski crveno-beli nanizali četiri poena i preokrenuli rezultat u svoju korist. Naša ekipa je sačuvala stečenu prednost i preko Nikole Pavlovića došla do dve vezane meč lopte. Već prvu su iskoristili greškom domaćih i ostvarili veoma važnu pobedu pred nastavak sezone – 12:15.

Najefikasniji na meču bio je Lazar Dodić sa 20 poena, ddok je Milutin Nejić zabeležio 18 poena.

Crvena zvezda će u finalu Kupa Srbije igrati protiv pobednika duela Radnički – Jedinstvo (SP). U prvom meču Kragujevačni su slavili sa 3:0.

VOJVODINA NS SEME – CRVENA ZVEZDA 2:3 (23:25, 25:17, 23:25, 25:20, 12:15)

Novi Sad – Dvorana: SPC Vojvodina. Gledalaca: 850. Sudije: Dejan Rogić i Robert Leko. Trajanje meča: 110 minuta.

VOJVODINA: Simić 9, Vučićević 10, Fundora 13, Škundrić (libero), Negić (libero), Kovačević 2, Vietski 11, Kujundžić 4, Mehić 10, Radević 6, Todorović 1, Perić 6. Nisu igrali: Kostić, Rudić. Trener: Siniša Gavrančić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 1, Jevtić (libero), Petković, Mašulović 9, Petrović 4, Nejić 18, Jovanović 7, Dodić 20, N. Pavlović 2, Andonović 3, D. Pavlović 6. Nisu igrali: Đurđević, Tadić, Sinđelić. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.