Dec 1, 2018

Zvezda slavila posle pet setova

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Jedinstvo iz Stare Pazove rezultatom 3:2, po setovima 26:24, 22:25, 22:25, 30:28, 15:12, u 11. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Na tehničkom tajm autu prvog seta Zvezda je imala minimalnu prednost. Danilo Pavlović je doneo našem timu dva poena viška, a potom je posle greške gostiju bilo 16:13. Gosti su hvatali priključak i nakon as servisa su izjednačili, a onda i nakon kontre poveli sa 19:20. Poeni su se onda osvajali u serijama, a Kobiljski je zatražio tajm aut pri vođstvu gostiju 21:22. Zvezda je preokrenula posle bloka Marka Sinđelića 23:22, ali je usledio novi preokret i set lopta za Jedinstvo. Sinđelić je izjednačio, a onda su usledile dve vezane greške gostiju, pa je Zvezda došla do vođstva – 26:24.

Odbojkaši Jedinstva su bolje počeli drugi set i došli su do vođstva od 8:11. Crveno-beli su izjednačili na 13:13, pa se igralo “poen za poen”. Gosti su poveli sa 17:19, usledio je tajm aut nakon koga su naši odbojkaši izjednačili, a onda i poveli posle sjajnog bloka Nemanje Mašulovića. Sa tri vezana poena Jedinstvo dolazi do 20:22, Zvezda nije uspela da dođe do novog preokreta, pa su gosti izjednačili – 22:25.

Crveno-beli su na polovini trećeg perioda igre poveli sa 14:12, ali je potom na servis liniju stao raspoloženi Tomo Micić, za koga naši odbojkaši nisu imali rešenja, i sa dva asa doneo svom timu preokret. Gosti u završnici dolaze do tri poena viška 20:23, potom i do tri vezane set lopte, koriste drugu i dolaze do vođstva od 1:2 – 22:25.

Na početku četvrtog seta Zvezda je stigla do vođstva od 8:4, pa onda i 9:5, ali su gosti preokrenuli i na tahnički tajm aut otišli sa 11:12. Danilo Pavlović iz bloka poravnava na 13:13, ali gosti nešto kasnije vezuju četiri poena za 16:20. Naši odbojkaši su uspeli da priđu na poen zaostatka, a nakon uspešnog napada Lazara Dodića i do izjednačenja 22:22. Gosti su prvi došli do set, odnosno meč lopte, međutim Mašulović ne dozvoljava Jedinstvu da slavi, a Dodić donosi Zvezdi prvu set loptu. Crveno-beli su iskoristili tek petu priliku da reše set u svoju korist i sitgnu do izjednačenja – 30:28.

Gosti su na početku odlučujućeg seta poveli sa 1:4, Zvezda smanjila na 2:4, a onda je na servis liniju stao Dodić koji je razarajućim servisima poremetio prijem Jedinstva i predvodio naš tim do vođstva od 7:4. Crveno-beli su održavali stečenu prednost sve do same završnice, a Danilo Pavlović donosi našem timu tri vezane meč lopte. Fantastičnim blokom Mašulovića Crvena zvezda stiže do pobede u petom setu – 15:12.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 29 osvojenih poena. Sledili su ga Milutin Nejić sa 16, Danilo Pavović sa 15 i Nemanja Mšaulović sa 11 poena. Sjajnu partiju za Jedinstvo pružio je Tomo Micić koji je osvojio 37 poena za svoj tim.

U 12. kolu BPŠ Superlige Srbije naši odbojkaši gostuju ekipi Mladi radnik u Požarevcu.

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO (SP) 3:2 (26:24, 22:25, 22:25, 30:28, 15:12)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 120. Sudije: Vladimir Cvetković i Vladimir Stojanac. Trajanje meča: 123 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković, Tadić, Mašulović 11, Petrović 3, Nejić 16, Sinđelić 7, Jovanović 4, Dodić 29, N. Pavlović, Andonović 5, D. Pavlović 15. Nisu igrali: Meljanac, Đurđević. Trener: Dragan Kobiljski.

JEDINSTVO: Stanković 13, Ilinčić (libero), Pešut 5, Radišić 1, Majstorović 1, Bojičić 6, Škrbić 15, Micić 37, Paeavinja 1, Roljić 8. Nisu igrali: Vukelić, Mladenović, Radivojević, Petrović. Trener: Željko Vukelić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.