Dec 11, 2018

Zvezdi pripao prvi meč polufinala Kupa

Odbojkaši Crvene zvezde slavili su u prvom meču polufinala Kupa Srbije protiv Vojvodine NS seme rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 25:15, 16:25, 25:20.

Novosađani su na početku meča stekli opipljivo vođstvo kada je tri vezana asa odservirao Fundora za 3:7, a poeni su se potom osvajali u serijama. Vojvodina je na tehničkom tajm autu imala prednost od 8:12 i održavala je sve do 14:17. Tada naši odbojkaši vezuju četiri poena i preokreću rezultat u svoju korist poenom Danila Pavlovića. Zvezda u završnici dolazi do 22:20, a gosti koriste tajm aut. Zahvaljujući greškama Novosađana izabranici Dragana Kobiljskog rešavaju prvi set u svoju korist – 25:23.

Ponovo su gosti na početku seta poveli i došli do 9:11, a onda je na servis liniju stao Lazar Dodić. Nanizala je tada Zvezda deset poena (tri asa našeg korektora, dva bloka Nemanje Mašulovića) i preokrenula rezultat na 19:11. Beogradski crveno-beli su čuvali vođstvo i rutinski su došli do vođstva od 2:0 – 25:15.

Slično kao i u prva dva seta Vojvodina je i ovoga puta stekla vođstvo na početku, ali su ovoga puta gosti uspeli i da je sačuvaju. Bilo je 1.7, pa 3:9, da bi Zvezda prišla na 9:11 nakon dva vezana poena Danila Pavlovića. Serijom od 1:6 gosti stižu do 10:17 i tu prednost čuvaju do samog kraja. Dolaze do devet set lopti, drugu koriste i smanjuju na 2:1 – 16:25.

Nakon niza od četiri poena, Zvezda posle bloka Nikole Petrovića dolazi do 7:3, a potom je naš dizač odservirao i as za 9:4. Blokom Nemanje Mašulovića naša ekipa je na tehnički tajm aut otišla sa vođstvom od 12:8. Sa tri vezana poena Beograđani dolaze do 16:10. Gosti su smanjili na 20:17, a ankon bloka Kujundžiča i na 22:20, pa je Kobiljski iskoristio i drugi tajm aut. Danilo Pavlović donosi Zvezdi četiri vezane meč lopte, a Milutin Nejić koristi već prvu as servisom i donosi beogradskim crveno-belima trijumf – 25:20.

Najefikasniji na meču bio je Lazar Dodić sa 18 poena, Danilo Pavlović je osvojio 11, a Nikola Jovanović 9 poena.

Po propozicijama Kupa Srbije u polufinalu se igraju dve utakmice. Revanš meč je na programu 25/26. decembra u Novom Sadu.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti finalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika polufinala.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME 3:1 (25:23, 25:15, 16:25, 25:20)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Mirko Janković i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 96 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković, Tadić 2, Mašulović 7, Petrović 5, Nejić 8, Jovanović 9, Dodić 18, N. Pavlović, Andonović 1, D. Pavlović 11. Nisu igrali: Đurđević, Sinđelić. Trener: Dragan Kobiljski.

VOJVODINA: Simić 3, Vučićević, Fundora 15, Škundrić (libero), Kovačević 1, Vietski 4, Kujundžić 6, Kostić, Mehić 10, Radević 8, Todorović 1. Nisu igrali: Negić, Rudić, Perić. Trener: Duško Nikolić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.