Feb 23, 2019

Crveno-bele preokretom do pobede nad Železničarom

Odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su trijumf nad Železničarom rezultatom 3:1, po setovima 22:25, 25:22, 25:17, 25:14 u 4. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Zvezdine dame su dobro zapčele meč, ali nisu uspele da krunišu dobru igru sa početka i osvoje prvi set. Sa šest poena u nizu na servis Sare Vučićević povele su sa 10:6. Lajkovčanke su odmah uhvatile priključak i izjednačile, a Zvezda je na polovini seta imala prednost od 13:11. Gošće tada preokreću i stiču prednost od 14:16 i svoje vođstvo čuvaju do kraja. Iz bloka dolaze do četiri vezane set lopte, treću koriste i dolaze do vođstva – 22:25.

Naše odbojkašice su imale prednost i na startu drugog seta. Vodile su sa 11:9, ali je onda Železničar preokrenuo sa pet poena u nizu. As servisom Milice Milunović crveno-bele su smanjile, a potom i asom Božice Marković izjednačile na 15:15. Gošće ponovo stiču prednost (16:19), ali Zvezda uzvraća sa tri vezana poena Vučićevićeve, a onda i preko Mile Đorđević dolaze do preokreta (20:19). Naša ekipa uspeva da se rezultatski “odlepi” i posle bloka Milke Stijepić dođe do tri vezane set lopte, a Milunovićeva donosi izjednačenje – 25:22.

Na polovini trećeg seta gošće su imale tri poena prednosti (10:13) posle čega se ekipa Aleksandra Vladisavljeva razgoropadila. Blokom Vučićevićeve i poenom Đorđevićeve Zvezda je preokrenula (15:14). Potom je naša ekipa poene osvajala u serijama. Posle tri vezana poena bilo je 18:15, onda još tri za 21:16, a za kraj, na servis Milunovićeve (dva vezana asa), Zvezdine dame su nanizale još četiri poena i blokom Stijepićeve preokrenule rezultat na 2:1 – 25:17.

Crveno-bele su silovito ušle u četvrti set. Predvođene Milicom Tasić povele su sa 7:1, a na tehničkom tajm autu bilo je 12:5. Na servis Đorđevićeve naša ekipa osvaja još četiri poena u nizu i dolazi do dvocifrenog vođstva (16:6). Mirno su privele meč kraju i trijumfovale sa 3:1 – 25:14.

Najefikasnija na meču bila je Milka Stijepić sa 22 poena. Milica Tasić je osvojila 14, Sara Vučićević 12, a Milica Milunović 11 poena.

U narednom 5. kolu Mini lige odbojkašice Crvene zvezde će gostovati TENT-u u Obrenovcu u sredu 27. februara od 19 časova.

CRVENA ZVEZDA – ŽELEZNIČAR 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:14)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Tomislav Popović i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 98 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 2, Sekulić 2, Stijepić 22, B. Marković 3, Jakšić, Milunović 11, Đorđević 5, Tasić 14, Vučićević 12, Delić 1, Stepanović (libero). Nije igrala: T. Marković. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

ŽELEZNIČAR: Spasenić (libero), Lazarević 1, Vasileva 1, Stanimirović 1, Kutlešić, Ranković, Gajić 3, Savić 16, Mlađenović 12, Oluić 7, Lukić 9. Nisu igrale: Grujičić, Tošić. Trener: Dragutin Baltić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.