Feb 17, 2019

Trijumf crveno-belih nad Radničkim

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu nad Radničkim rezultatom 3:1, po setovima 26:24, 23:25, 26:24, 25:16 u 3. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli su do polovine prvog seta, blokom Nikole Jovanovića poveli sa 11:8, a posle greške gostiju bilo je 15:11. Održavali su naši odbojkaši prednost i as servisom Danila Pavlovića došli do 20:16. Kragujevčani prilaze na 22:21, a seriju gostiju prekida Milutin Nejić. Ipak, Radnički dolazi do izjednačenja (23:23). Crveno-beli ne koriste prvu set loptu, ali drugu Danilo Pavlović pretvara u poen i vođstvo Zvezde – 26:24.

Serijom od četiri poena sredinom drugog seta naši odbojkaši su poveli sa 13:11. Danilo Pavlović je poentirao za 17:14, ali potom gosti prilaze na samo poen zasostatka (18:17). Dve vezane greške crveno-belih donele su gostima izjednačenje, a potom su vezali još tri poena i došli do dva poena prednosti (21:23). Uspeli su da sačuvaju vođstvo, pa je Radnički izjednačio na 1:1 – 23:25.

Na tehničkom tajm autu trećeg seta Zvezda je vodila sa 12:9, a posle bloka Nikole Petrovića i sa 15:10. Blokom Nemanje Mašulovića bilo je 17:11 za naš tim, a Radnički odgovara sa pet poena u nizu i smanjuje na 19:18. Slično kao i u prethodnom setu, Kragujevčani u završnici stižu do izjednačenja (20:20), a onda i do vođstva (21:22). Ovoga puta crveno-beli su uspeli da preokrenu i poenima Danila Pavlovića dođu do set lopte. Naši odbojkaši su iz drugog pokušaja uspeli da reše set u svoju korist i dođu do novog vođstva – 26:24.

Zvezda je odlično započela četvrti set i serijom od pet poena, uz dva bloka Petrovića i Jovanovića, povela sa 12:5. Naši odbojkaši su postepeno povećavali razliku, a nakon bloka Mašulovića bilo je 20:11. Na kraju, bez većih problema, crveno-beli su sačuvali stečenu prednost i trijumfovali sa 3:1 – 25:16.

Najefikasniji na meču bio je Danilo Pavlović sa 18 poena. Lazar Dodić je osvojio 17, Nemanja Mašulović 12, a Milutin Nejić 10 poena.

Naredne nedelje na programu je 4. kolo Mini lige kada Crvena zvezda dočekuje Mladi radnik iz Požarevca.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 3:1 (26:24, 23:25, 26:24, 25:16)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Branislav Jovančić i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 103 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković, Đurđević, Mašulović 12, Petrović 3, Nejić 10, Jovanović 8, Dodić 17, N. Pavlović, D. Pavlović 18. Nisu igrali: Tadić, Sinđelić, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.

RADNIČKI: Glavinić, Goić 7, Veljović 6, Stevanović 10, Vidović, Ilić 3, Matić 2, Pantelić (libero), Sotnik 9, Perović 10, Krstić 8. Nisu igrali: Stefanović, Pantović, Živić. Trener: Bojan Dimitrijević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.