Feb 7, 2019

Veliki preokret Zvezde i pobeda u Novom Sadu!

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu nad Vojvodinom NS seme u Novom Sadu rezultatom 2:3, po setovima 25:14, 25:22, 21:25, 22:25, 13:15 u 2. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Beogradski crveno-beli su imali zaostatak od 2:0 u setovima, ali su uspeli da naprave fantastičan preokret i savladaju lidera Superlige i aktuelnog šampiona Srbije na njihovom parketu.

Do tehničkog tajm auta prvog seta Vojvodina je stekla prednost od 12:7, a onda je i naredna dva poena osvojila posle odličnih servisa Radevića. U završnici su domaći stigli do dvocifrene prednosti (22:12) i mirno su priveli set kraju i poveli sa 1:0 – 25:14.

Zvezda je na početku drugog perioda igre stekla dva poena viška i tu prednost zadržala do polovine seta kada su Novosađani sa tri uzastopna poena preokrenuli rezultat u svoju korist i na kratak odmor otišli sa minimalnom prednošću (12:11). Naši odbojkaši su preko Danila Pavlovića ponovo došli do minimalnog vođstva, ali su “lale” sa tri poena u nizu preokrenule i povele sa 18:16. Zvezda je uzvratila as servisom Lazara Dodića izjednačila, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Vojvodina dolazi do dve vezane set lopte, koristi prvu i povećava svoju prednost – 25:22.

Ponovo su Beograđani stekli prednost na početku seta, ali su ovoga puta, posle as servisa Danila Pavlovića, sačuvali svoje vođstvo na polovini trećeg seta (9:12). Zvezdini odbojkaši su uvećali razliku posle sjajnog servisa i asa Milutina Nejića (12:17). Dva vezana poena Pavlovića i as Mašulovića odveli su beogradske crveno-bele do nedostižnog vođstva od osam poena (13:21). Dodić je doneo Zvezdi sedam vezanih set lopti, a naši odbojkaši su četiri prilike propustili, ne i petu posle koga je vođstvo Vojvodine smanjeno na 2:1 – 21:25.

Na polovini četvrtog seta naši odbojkaši su serijom od četiri poena, uz as Dodića i blok Nejića, došli do plus tri (11:14), ali su domaći predvođeni Mehićem odmah uzvratili i izjednačili. Zvezda postepeno opet pravi razliku od tri poena (15:18) nakon čega Gavrančić koristi tajm aut. Beograđani su sačuvali vođstvo, došli do četiri set lopte i iskoristili treću za izjednačenje 2:2 – 22:25.

Naša ekipa je serijom od četiri uzastopna poena, a nakon dva vezana asa Milutina Nejića, došla do prednosti od tri poena u odlučujućem setu (4:7). Novosađani su prišli na poen zaostatka (10:11) kada je Kobiljski reagovao tajm autom, a nakon uspešnog napada Mašulovića i domaći su iskoristili tajm aut. Domaći su stigli do izjednačenja (12:12), ali je Crvena zvezda vezala dva poena i posle bloka Nikole Petrovića došla do dve vezane meč lopte. Drugu je iskoristio Nemanja Mašulović i doneo trijumf našem timu – 13:15.

Najefikasniji na meču bio je korektor Crvene zvezde Lazar Dodić sa 26 osvojenih poena. Milutin Nejić je zabeležio 16, Danilo Pavlović 15, a Nemanja Mašulović 10 poena.

Crvena zvezda je i dalje na 2. mestu na tabeli, sa tri pobede manje od Vojvodine. U 3. kolu Mini lige, narednog vikenda, naši odbojkaši dočekuju Radnički iz Kragujevca.

VOJVODINA NS SEME – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:14, 25:22, 21:25, 22:25, 13:15)

Novi Sad – Dvorana: SPC Vojvodina. Gledalaca: 500. Sudije: Dejan Rogić i Darko Savić. Trajanje meča: 117 minuta.

VOJVODINA: Simić 7, Vučićević 4, Brborić (libero), Fundora 1, Negić (libero), Kovačević, Vietski 14, Kujundžić 15, Kostić 1, Mehić 15, Radević 7, Todorović 1. Nije igrao: Škundrić. Trener: Siniša Gavrančić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković, Đurđević, Mašulović 10, Petrović 1, Nejić 16, Jovanović 4, Dodić 26, N. Pavlović 1, D. Pavlović 15. Nisu igrali: Tadić, Sinđelić, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.