Apr 27, 2019

Bitka za meč loptu

Odbojkaši Crvene zvezde u ponedeljak (17.25 časova) gostuju Vojvodini NS seme u trećem meču finalne serije BPŠ Superlige Srbije. Rezultat u seriji je 1:1.

U prve dve utakmice finala nacionalnog prvenstva videli smo da ekipama više prija gostujući teren.

Zvezda je u prvom meču igrala izvanredno i trijumfovala rezultatom 1:3 (24:26, 18:25, 25:16, 23:25). Naši odbojkaši su se na početku suočili sa set loptom za Novosađane, ali su uspeli da preokrenu i povedu. Sredinom drugog seta Beograđani “lome” rezultat u svoju korist i lako dolaze do 2:0. Vojvodina je uzvratila u trećem setu, a Zvezda u završnici četvrtog perioda igre dolazi do prednosti koju pretvara u trijumf.

Novosađani su uzvratili brejkom u Beogradu i izjednačili su rezultat u seriji na 1:1 – 1:3 (25:22, 14:25, 17:25, 15:25). Zvezda je povela posle prvog seta, a onda su izabranici Tomislava Kukanjca stali. Vojvodina lako dolazi do izjednačenja, a potom i preokreta. Naši odbojkaši su u četvrtom setu imali prednost od 13:12, a onda se desio neshvatljiv pad u igri što je Vojvodina iskoristila da serijom od 13:2 dođe do pobede i izjednačenja u seriji.

Neizvesnost u finalnoj seriji se nastavlja, očekuju nas još veća uzbuđenja, a ostaje nam da verujemo da će Crvena zvezda napraviti novi brejk i da će prva doći do meč lopte.

Treća utakmica finalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije igra se u ponedeljak 29. aprila u 17.25 časova u maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu, uz direktan prenos na RTS-u. Meč će suditi Mirko Janković i Vladimir Simonović.

Rezultat u finalu plej-ofa je 1:1. Ekipa koja prva stigne do tri trijumfa u seriji osvojiće titulu šampiona Srbije.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.