Apr 7, 2019

Crveno-beli posle preokreta do 1:0 u polufinalu

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu u prvom meču polufinale serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije protiv Spartaka iz Subotice rezultatom 3:2, po setovima 22:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:13.

Crveno-beli su tokom čitavog meča jurili prednost gostiju, stizali, izjednačavali rezultat i na kraju u petom setu preokrenuli i pobedili na startu plej-ofa.

Na početku meča vodila se ravnopravna borba, igralo se poen za poen, a Zvezda je posle vezanih poena Danila Pavlovića i Lazara Dodića povela sa 16:13. Međutim, gosti vrlo brzo dolaze do izjednačenja, a onda i preokreta (17:18). Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a u završnicu je Spartak ušao sa minimalnim vođstvom (21:22). Crveno-beli su izjednačili, ali su Subotičanima pripala naredna tri poena i osvojili su prvi set – 22:25.

Na polovini drugog seta Zvezda je serijom od tri poena došla do vođstva od 12:7. Blokom Nemanje Mašulovića crveno-beli su povisili na 15:9, a posle bloka Danila Pavlovića za 21:14, trener gostiju zatrašio je tajm aut. Naredna tri poena je osvojio Spartak, pa je i Kukanjac bio primoran da reaguje tajm autom. Međutim, ni posle predaha naši odbojkaši nisu imali rešenja za odlične servise Simića koji je asom smanjio zaostatak svoje ekipe na 21:20. Danilo Pavlović je prekinuo seriju gostiju, a onda je Milutin Nejić vezao dva poena i doneo našem timu četiri set lopte. Već prvu su crveno-beli iskoristili, posle greške Subotičana, da izjednače na 1:1 – 25:20.

Odbojkaši Spartaka su na početku trećeg perioda igre stekli prednost od 2:5, a sa četiri poena u nizu povisili su rezultat na 5:12. Subotičani su održavali vođstvo, bili su odlični na mreži, a blokom Ilića su stigli i do 8:16. Zvezda nije uspevala da uhvati priključak, a gosti su i dalje uvećavali vođstvo i na kraju vrlo lako došli do novog vođstva – 16:25.

Polovinom četvrtog seta crveno-beli su serijom od tri poena poveli sa 16:14, ali su gosti odmah izjednačili. Nakon as sevisa Lazara Dodića Zvezda je povela sa 20:18, a gosti su zatražili tajm aut. Ipak, naši odbojkaši su osvojili i naredna tri poena, a potom su preko Pavlovića i Mašulovića došli do novog izjednačenja – 25:19.

Početak odlučujućeg seta pripao je gostima koji su došli do prednosti od 2:4, a onda i 3:6, pa je Zvezdin strateg iskoristio prvi tajm aut. Na promeni strana Spartak je imao četiri poena viška. Posle predaha, crveno-beli blokom Marka Sinđelića smanjuju na 6:8, a nakon greške gostiju i na 8:9. Usledila je nova greška Subotičana, Zvezda je izjednačila, a potom i preokrenula rezultat u svoju korist (11:10). Naša ekipa nastavlja seriju poena blokom Nejića i dolazi do vođstva od 12:10. Subotičani dolaze do izjednačenja u završnici (13:13), a Zvezda stiže prva do meč lopte preko Nejića. I odmah su crveno-beli iskoristili svoju šansu i blokom Mašulovića došli do trijumfa – 15:13.

Odličnu partiju u dresu Crvene zvezde pružio je Milutin Nejić koji je osvojio 23 poena. Danilo Pavlović i Lazar Dodić su upisali po 16 poena, dok je Nemanja Mašulović dodao 15 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde vode sa 1:0, a druga utakmica polufinalne serije plej-ofa na programu je u sredu 10. aprila od 18 časova u Subotici.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (S) 3:2 (22:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:13)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Vladimir Simonović i Tomislav Popović. Trajanje meča: 115 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković, Mašulović 15, Petrović 1, Nejić 23, Sinđelić 7, Jovanović, Dodić 16, Andonović 2, D. Pavlović 16. Nisu igrali: Đurđević, Tadić, N. Pavlović. Trener: Tomislav Kukanjac.

SPARTAK: Milović (libero), Arsenoski 5, Jungić 2, Veselinović 21, Simić 11, Medan, Kecman 9, Tumbas 5, Ilić 12. Nisu igrali: Peić, Seizović, Dulić. Trener: Igor Zakić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.