Apr 6, 2019

Čudesan preokret Zvezde za vođstvo u polufinalu

Odbojkašice Crvene zvezde trijumfovale su protiv Železničara rezultatom 3:2, po setovima 25:20, 13:25, 21:25, 26:24, 15:10, u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije.

Naše odbojkašice su odlično počele, povele, a onda stale. Lajkovčanke su preokrenule i bile nadomak pobede. Imale su gošće tri vezane meč lopte, ali je Zvezda čudesnim preokretom stigla do izjednačenja, a onda i pobede posle pet setova.

Na tehničkom tajm autu prvog seta crveno-bele su imale minimalnu prednost, a as servisom Sare Vučićević su povele sa 14:12. Zvezda je povisila razliku na 16:13, pa su gošće iskoristile tajm aut. Sa dva vezana poena Milica Tasić je donela prednost od četiri poena (19:15), ali su Lajkovčanke odgovorile istom merom, a uzvratila je i Vučićevićeva poenom, pa blokom za 21:17. Zvezdina srednja blokerka je nastavila sa odličnom igrom i povećava vođstvo na 23:18. Naše odbojkašice mirno privode set kraju i preko Milice Milunović dolaze do 1:0 – 25:20.

Gošće su bolje započele drugi set. Došle su do prednosti od četiri poena (2:6), a onda su povisile na 4:9, da bi na polovini seta stigle i do plus sedam (6:13). Vladisavljev je izmenama pokušavao da vrati rezultatski priključak, ali je sa nova tri poena u nizu Železničar povisio na 7:16. Lajkovčanke potom dolaze do dvocifrene prednosti (8:18). Serijom od 5:1 Zvezda smanjuje zaostatk na 13:20, ali narednih pet poena osvajaju gošće i dolaze do izjednačenja – 13:25.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu na početku trećeg perioda igre, a Lajkovčanke su na tehničkom tajm autu imale prednost od 11:12. Blokom Vučićevićeve Crvena zvezda preokreće rezultat u svoju korist (15:14), ali gošće odmah uzvraćaju i ponovo vode. Sa tri vezana poena crveno-bele su, posle poena Milke Stijepić, povele sa 19:17. Međutim, odbojkašice Železničara u završnici prave novi preokret i sa četiri poena u nizu dolaze do tri set lopte. Već prvu koriste i preokreću na 1:2 – 21:25.

Zvezdine dame su dobro počele četvrti set i povele sa 8:5, ali je onda usledila serija gošći od 7:1, pa je Železničar na polovini seta imao prednost od tri poena (9:12). Lajkovčanke su postepeno povećavale vođstvo i imale su šest poena prednosti u završnici (16:22). Crveno-bele su osvojile narednih pet poena i prišle na korak do izjednačenja. Ipak, Železničar dolazi do tri vezane meč lopte, ali ih ne koristi. Tasićeva je vezala dva poena, a Vučićevićeva donosi izjednačenje – 24:24. As servisom Tasićeve Zvezda dolazi do set lopte, a Vučićevićeva koristi priliku i meč uvodi u peti set – 26:24.

Blokom Mile Đorđević i asom Tasićeve Zvezda je povela sa 5:3 u odlučujućem setu. Nakon promene strana, naša ekipa je vezala tri poena za vođstvo od 10:6. Blok Milice Tasić je doneo našem timu plus pet (12:7). Crveno-bele su sačuvale vođstvo i na kraju poenom Tasićeve trijumfovale sa 15:10.

U Crvenoj zvezdi su se istakle Milka Stijepić sa 19 i Milica Tasić sa 18 osvojenih poena. Odličnu partiju pružila je i Sara Vučićević sa 13 poena.

Odbojkašice Crvene zvezde vode sa 1:0 u polfuinalnoj seriji, a drugi meč je na programu u utorak 9. aprila u Lajkovcu.

CRVENA ZVEZDA – ŽELEZNIČAR 3:2 (25:20, 13:25, 21:25, 26:24, 15:10)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Stanislava Simić i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 119 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Taubner, Sekulić 1, Čanak, Stijepić 19, T. Marković (libero), B. Marković 9, Jakšić, Milunović 8, Đorđević 2, Tasić 18, Vučićević 13, Stepanović (libero). Nije igrala: Delić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

ŽELEZNIČAR: Spasenić (libero), Lazarević 1, Stanimirović 10, Kutlešić, Ranković 2, Gajić 4, Savić 15, Mlađenović 22, Oluić 22, Lukić 1. Nisu igrale: Grujičić, Vasileva, Tošić. Trener: Mirjana Musulin.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.