Apr 13, 2019

Poraz Zvezde, Spartak produžio polufinalnu seriju

Odbojkaši Crvene zvezde izgubili su od Spartaka iz Subotice rezultatom 1:3, po setovima 22:25, 27:25, 23:25, 22:25 u trećem meču polufinalne serije BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli su u ovom duelu više grešili od gostujućih odbojkaša koji su to iskoristili da ostvare tirjumf i produže polufinalnu seriju koja se ponovo seli u Suboticu.

Gosti su bolje započeli meč i sa pet uzastopnih poena poveli sa 9:5, a na tehničkom tajm autu crveno-beli su imali zaostatak od tri poena. Zvezda je zahvaljujući greškama Subotičana nanizala četiri poena i preokrenula rezultat u svoju korist (16:15), ali gosti uzvraćaju i ponovo stiču prednost (17:19). Sa nova tri uzastopna poena Spartak dolazi do plus četiri, a onda i do četiri set lopte. Naši odbojkaši su spasili dve, ali ne i treću, pa su gosti poveli u setovima – 22:25.

Crveno-beli ni na početku drugog seta nisu uspeli da uspostave svoju igru. Spartak je na isti način kao i u prvom setu došao do prednosti i na tehničkom tajm autu vodio sa 12:9. As servisom Danila Pavlovića Zvezda prilazi na poen zaostatka (17:18), ali su gosti osvojili naredna dva poena i ponovo došli do plus tri. Ipak, naš tim opet reaguje sa tri vezana poena i posle bloka Lazara Dodića i uspešnee realizacije Danila Pavlovića stiže do izjednačenja (20:20). Nakon tajm auta gostiju Marko Sinđelić je odservirao as i doneo Zvezdi preokret. Greškom gostiju naši odbojkaši stiču dva poena prednosti, a onda dolaze i do dve set lopte. Međutim, Spartak spašava obe, a crveno-beli su stvorili još dve prilike za izjednačenje i posle greške gostiju dolaze do 1:1 – 27:25.

Sredinom trećeg perioda igre poeni su se osvajali u serijama, Spartak je sticao vođstvo, Zvezda stizala, a onda sa dva vezana poena Milutina Nejića i asom Lazara Dodića povela sa 15:14. Gosti preokreću rezultat i vode sa 19:17, ali crveno-beli greškama Subotičana ponovo dolaze do izjednačenja. Ušlo se u neizvesnu završnicu. Odbojkaši Spartaka prvi stižu do set lopte koju odmah korsite nakon greške naših igrača i dolaze do vođstva od 2:1 – 23:25.

Opet su Subotičani vodili na tehničkom tajm autu, ovoga puta sa 12:10. Zvezda je sustizala prednost rivala, ali su gosti ipak uspeli da sačuvaju prednost od dva poena sve do završnice. Spartak dolazi do tri meč lopte, koristi drugu i dolazi do pobede – 22:25.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 17 poena. Milutin Nejić je upisao 16, Danilo Pavlović 14, a Nemanja Mašulović 12 poena.

Rezultat u polufinalnoj seriji plej-ofa BPŠ Superlige Srbije je 2:1 za Crvenu zvezdu, a četvrti meč je na programu u utorak 16. aprila u Subotici.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (S) 1:3 (22:25, 27:25, 23:25, 22:25), rezultat u seriji 2:1

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 250. Sudije: Mirko Janković i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 116 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković, Mašulović 12, Petrović, Nejić 16, Sinđelić 6, Jovanović 2, Dodić 17, D. Pavlović 14. Nisu igrali: Đurđević, Tadić, N. Pavlović, Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.

SPARTAK: Milović (libero), Arsenoski 3, Jungić 16, Veselinović 17, Peić (libero), Seizović, Simić, Medan, Kecman 11, Tumbas 7, Ilić 13. Nije igrao: Dulić. Trener: Igor Zakić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.