Apr 12, 2019

Prva meč lopta crveno-belih

Odbojkaši Crvene zvezde u subotu (18 časova) dočekuju subotički Spartak u trećem meču polufinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli će u subotu imati prvu meč loptu za plasman u samu završnicu nacionalnog prvenstva. Dva puta su u veoma uzbudljivim utakmica posle pet setova bili bolji od Spartaka i sada se nalaze na korak do finala.

Zvezda je u prvom meču odigranom u Beogradu dva puta stizala prednost gostiju, a potom su u petom setu posle nešto slabijeg početka preokrenuli rezultat u svoju korist i slavili sa 15:13.

U drugom meču koji se igrao u Subotici naša ekipa je dolazila do vođstva. Zvezda je bila ubedljiva u prvom setu (15:25), a Spartak je lako stigao do izjednačenja (25:14). Ponovo crveno-beli dolaze do prednosti (19:25), a Subotičani meč uvode u peti set (25:22). U izuzetno ubudljivoj završnici odlučujućeg seta izabranici Tomislava Kukanjca su trijumfovali iskoristivši treću meč loptu (17:15).

Crveno-beli vode sa 2:0, a prva ekipa koja ostvari tri trijumfa u polufinalnoj seriji plej-ofa plasiraće se u finale. U drugom polufinalnom duelu Vojvodina NS seme vodi sa 2:0 protiv Mladog radnika.

Treća utakmica polufinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije između Crvene zvezde i Spartaka igra se u subotu 13. aprila od 18 časova u dvorani USC Voždovac u Beogradu, uz direktan prenos na RTS-u. Ulaznice će se prodavati na ulazu u dvoranu po ceni od 200 dinara. Meč će suditi Mirko Janković i Zoran Radovanović.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.