Apr 26, 2019

Vojvodina uzvratila i izjednačila na 1:1

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Vojvodine NS seme rezultatom 1:3, po setovima 25:22, 14:25, 17:25, 15:25 u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije.

Velika borba se vodila na početku utakmice, ekipe su se smenjivale u vođstvu uz nekoliko asova sa obe strane (D. Pavlović – Simić). Serijom od 4:0, Zvezda je uspela da dođe do osetnije razlike (14:10), ali je Vojvodina brzo počela da „topi“ razliku, što je krunisala serijom od 3:0, čime je vratila prednosti na svoju stranu (17:18). Beogradski crveno-beli su odgovorili sa dva vezana poena, a ekipe su ušle poravnate u završnicu seta. Presudila je serija Zvezde od 3:0, od čega je Milutin Nejić postigao dva as poena, posle koje su naši odbojkaši stigli do tri set lopte. Drugu su iskoristili za vođstvo u setovima -1:0 (25:22).

Zvezda je odlično otvorila drugi set sa tri uzastopna poena, ali onda potpuno stala, pa je Kukanjac morao u ranoj fazi seta da reaguje tajm-autom (5:8). Na tehničkom tajm-autu, gosti su imali četiri poena prednosti (8:12), a nastavili su da povećavaju prednost i posle pauze (9:15, 13:23). Vojvodina je lako poravnala rezultat u setovima – 1:1 (14:25).

Zvezda je povela sa 6:5 u trećem setu, ali od tada našoj ekipi ništa više nije polazilo za rukom. Kao i u prethodnom setu, Vojvodina je postepeno uvećavala vođstvo, i relativno lako preokrenula rezultat u setovima – 1:2 (17:25).

Novosađani su odlično otvorili četvrti set (1:5). Zvezda je odgovorila sa tri vezana poena, a potom je uspela i da izjednači rezultat (10:10). Posle obavezne pauze u setu, Zvezda je preokrenula rezultat (13:12), a zatim još jednom potpuno stala. Aktuelni šampion je napravio seriju od čak 7:0, i time prelomio ne samo set, već i meč – 1:3 (15:25). Samo dva poena je postigla Zvezda nakon vođstva od 13:12.

Najefikasniji na meču bio je Lazar Dodić sa 21 poenom. U našoj ekipi dvocifren je bio i Nemanja Mašulović koji je osvojio 12 poena.

Rezultat u finalnoj seriji plej-ofa BPŠ Superlige Srbije je 1:1, a ekipa koja prva ostvari tri trijumfa u seriji postaće šampion Srbije.

Treći meč je na programu u ponedeljak 29. aprila u 17.25 časova u maloj sali SPC Vojvodina u Novom Sadu.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME 1:3 (25:22, 14:25, 17:25, 15:25), rezultat u seriji 1:1

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 350. Sudije: Mirko Janković i Aleksandar Petrović.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 2, Jevtić (libero), Petković, Tadić, Mašulović 12, Petrović, Nejić 8, Sinđelić 1, Jovanović 2, Dodić 21, N. Pavlović, Andonović , D. Pavlović 4. Nije igrao: Đurđević. Trener: Tomislav Kukanjac.

VOJVODINA NS SEME: Simić 17, Vučićević 15, Škundrić (libero), Kovačević 7, Kujundžić 11, Mehić 15, Todorović 1, Rudić. Nisu igrali: Fundora, Negić, Vietski, Kostić, Radević, Perić. Trener: Siniša Gavrančić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.