Apr 30, 2019

Zvezdi potrebna pobeda za majstoricu

Odbojkaši Crvene zvezde u sredu (18 časova) dočekuju Vojvodinu NS seme u četvrtom meču finalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije.

Naši odbojkaši su posle pobede u prvom meču poveli u seriji, ali su Novosađani sa dve vezane pobede preokrenuli rezultat na 2:1 u pobedama. Izabranicima Tomislava Kukanjca sada je potreban trijumf kako bi izborili majstoricu.

Zvezda je u prvom meču igrala izvanredno i trijumfovala rezultatom 1:3 (24:26, 18:25, 25:16, 23:25). Naši odbojkaši su se na početku suočili sa set loptom za Novosađane, ali su uspeli da preokrenu i povedu. Sredinom drugog seta Beograđani “lome” rezultat u svoju korist i lako dolaze do 2:0. Vojvodina je uzvratila u trećem setu, a Zvezda u završnici četvrtog perioda igre dolazi do prednosti koju pretvara u trijumf.

Novosađani su uzvratili brejkom u Beogradu i izjednačili su rezultat u seriji na 1:1 – 1:3 (25:22, 14:25, 17:25, 15:25). Zvezda je povela posle prvog seta, a onda su izabranici Tomislava Kukanjca stali. Vojvodina lako dolazi do izjednačenja, a potom i preokreta. Naši odbojkaši su u četvrtom setu imali prednost od 13:12, a onda se desio neshvatljiv pad u igri što je Vojvodina iskoristila da serijom od 13:2 dođe do pobede i izjednačenja u seriji.

U trećoj utakmici Novosađani su slavili sa 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 26:24) i tako došli na korak od odbrane šampionske titule. Slično kao i u drugom meču, Zvezda je u trećem susretu povela sa 1:0. Polovinom drugog seta “lale” prave razliku koju do kraja seta povećavaju i dolaze do izjednačenja. I na polovini trećeg seta Vojvodina je serijom poena napravila odlučujuću prednost koju je pretvorila u preokret i 2:1. Crvena zvezda je u četrvtom periodu bila nadomak izjednačenja. Naša ekipe je vodila sa 23:20, imala i set loptu, ali su Novosađani uspeli da naprave preokret i trijumfuju sa 3:1.

Sledi novi duel, a beogradski crveno-beli moraju da pobede rivala ukoliko žele da produže seriju i nadu da mogu do titule šampiona Srbije.

Četvrta utakmica finala plej-ofa BPŠ Superlige Srbije između Crvene zvezde i Vojvodine NS seme igra se u sredu 1. maja od 18 časova u dvorani USC Voždovac u Beogradu, uz direktan prenos na RTS-u. Ulaznice će se prodavati na ulazu u dvoranu po ceni od 200 dinara. Meč će suditi Predrag Balandžić i Aleksandar Petrović.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.