Oct 12, 2019

Zvezdine dame savladale Ub posle pet setova

Odbojkašice Crvene zvezde ostvarile su pobedu protiv Uba rezultatom 3:2, po setovima 23:25, 25:19, 25:18, 24:26, 15:7, u 2. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele su dobro počele meč, vodile na polovini prvog seta sa 12:9, ali su onda gošće uspele da izjednače. Igrao se poen za poen, a u samoj završnici su se odbojkašice Uba bolje snašle i povele sa 1:0 – 23:25.

Odbojkašice Zvezde su na samom početku drugog perioda igre stekle opipljivu prednost koju su postepeno uvećavale, a u završnici seta došle i do plus osam (21:13). Na kraju naša ekipa poenom Tijane Malešević dolazi do izjednačenja – 25:19.

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva su nastavile sa dobrom igrom i u trećem setu. Poeni su se osvajali u serijama, a crveno-bele su u završnicu ušle sa osam poena viška (18:10). Iako su odbojkašice Uba uspele da prepolove Zvezdinu prednost, naš tim je sačuvao prednost i došao do preokreta – 25:18.

Serijom od 7:1 uz dva vezana asa Milice Tasić Crvena zvezda je preokrenula rezultat u svoju korist sredinom četvrtog seta i povela je sa 11:8. Održavale su naše odbojkašice prednost sve do same završnice kada su gošće uspele da spasu meč loptu i izjednače na 24:24, a potom i same dođu do set lopte. Stojkovićeva je as servisom šokirala crveno-bele i meč uvela u peti set – 24:26.

Beograđanke su dobro započele odlučujući set i na promeni strana su vodile sa 8:4. Maleševića je potom odservirala dva vezana asa, a Ana Jeković je iz bloka povisila Zvezdino vođstvo na 11:4. Ovoga puta crveno-bele su sačuvale prednost i poenima Tare Taubner i Milice Tasić došle do trijumfa – 15:7.

Najefikasnija u našem timu bila je Milica Tasić sa 19 poena. Tara Taubner je dodala 14, Jelena Delić 13, a Tijana Malešević 10 poena.

Odbojkašice Crvene zvezde u četvrtak 17. oktobra od 17.30 časova očekuje borba za prvi trofej ove sezone. Crveno-bele će biti domaćini Železničaru iz Lajkovca u Superkupu Srbije.

CRVENA ZVEZDA – UB 3:2 (23:25, 25:19, 25:18, 24:26, 15:7)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Aleksandar Petrović i Đorđe Stevanović. Trajanje meča: 118 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 14, Jeković 5, Simić 1, Marković, Milunović 8, Đorđević 6, Ašonja 5, Tasić 19, Malešević 10, Delić 13, Stepanović (libero). Nisu igrale: Stanković, Adžić, Vidojević. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

UB: Đurđević (libero), Gligorić 11, Živanović, Kutlešić 11, Stojković 2, Lukić, Mitrović 1, Vulin 11, Trivunović 13, Biberović 20, Bezarević 4. Nisu igrale: Trener: Jakovljević, Bjelić, Jelić. Marijana Boričić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.