Nov 1, 2019

Poraz crveno-belih nakon pet setova

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 5. kolu BPŠ Superlige Srbije od Spartaka iz Subotice rezultatom 2:3, po setovima 25:15, 21:25, 17:25, 25:22, 13:15.

Crveno-beli su odlično startovali, poveli sa 4:0, a potom sa tri poena u nizu, uz blok Milutina Nejića i as Luke Tadića sa 10:5. Igralo se “poen za poen”, a posle asa Nejića za 20:14, Subotičani su zatražili tajm aut. Međutim, to nije sprečilo našeg primača da nastavi sa odličnim servisima, a Zvezdu da dođe do 10 set lopti. Drugu je iskoristio Lazar Dodić za vođstvo od 1:0 – 25:15.

Na početku drugog perioda igre ekipe su bile ravnopravne, a na tehničkom tajm autu gosti su imali minimalnu prednost. Spartak je povisio svoje vođstvo na plus tri (12:15), a onda i na 19:15. Crveno-beli nisu uspeli da uhvate priključak, pa su gosti stigli do izjednačenja – 21:25.

Nastavili su Subotičani sa dobrom igrom i brzo su stigli do ubedljivog vođstva na početku trećeg seta. Bilo je 9:4 za goste, a na polovini seta i 13:5. Zvezda je u dva navrata sa tri poena u nizu uspela da smanji zaostatak. Prvo nakon as servisa Meljanca i bloka Pavlovića na 10:15, a onda i greškama gostiju na 15:18. Ipak, crveno-beli su popustili u završnici što je Spartak iskoristio da dođe do preokreta – 17:25.

Spartak je poveo sa 9:3 i stečenu prednost je imao i na tehničkom tajm autu. Na servis Luke Tadića crveno-beli su vezali četiri poena i nakon bloka Nikole Pavlovića smanjili na 12:14. Sjajnom igrom na mreži (dva bloka Nejića i Tadića) i odličnim servisima Nejića (dva vezana asa) Crvena zvezda stiže do do preokreta – 19:18. Ulsedio je blok Uroša Nikolića, a onda i još dva asa Nejića za vođstvo našeg tima od 22:18. Zvezda je iskoristila treću set loptu i meč je uvela u peti set – 25:22.

Nakon nešto slabijeg početka poslednjeg dela igre crveno-beli su sa tri poena u nizu (dva bloka Tadića i Uroša Nikolića) preokrenuli rezultat u svoju korist na 7:6, ali je Spartak uzvratio istom merom. Gosti u završnicu ulaze sa dva poena viška, a onda stižu i do dve vezane meč lopte. Crveno-beli blokom Nejića spašavaju prvu, ali ne i drugu kojom je Spartak došao do trijumfa vrednog dva boda – 13:15.

Najefikaniji na meču bio je Milutin Nejić sa 22 poena. Luka Tadić je osvojio 17, a Lazar Dodić 14 poena.

Narednog vikenda igra se 6. kolo BPŠ Superlige Srbije, a Crvena zvezda će gostovati ekipi Niša.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK (S) 2:3 (25:15, 21:25, 17:25, 25:22, 13:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Branislav Jovančić i Mirko Janković. Trajanje meča: 108 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 3, Jevtić (libero), Petković 1, Tadić 17, U. Nikolić 5, Nejić 22, Jovanović, Dodić 14, Pavlović 8. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Popović, Fet, Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.

SPARTAK: Milović (libero), Arsenoski 3, Jungić 18, Veselinović 12, Peić (libero), Seizović, Nestorović 1, Radosavljević 16, Tumbas 11, Nedeljković 8. Nisu igrali: Simić, Tonić, Dulić. Trener: Igor Žakić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.