Nov 28, 2019

Trijumf crveno-belih posle pet setova

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu u 9. kolu BPŠ Superlige Srbije protiv Ribnice rezultatom 3:2, po setovima 26:24, 22:25, 21:25, 25:22, 15:12.

Početkom prvog seta Kraljevčani su stekli dva poena prednosti. Crveno-beli su stizali, dolazili i do izjednačenja, ali je Ribnica iznova dolazila do plus dva. Serijom od 4:1, gosti du poveli sa 21:18, ali je naš tim sa tri vezana poena izjednačio. Naredna dva poena osvajaju Kraljevčani, a Zvezda uzvraća i poenima Milutina Nejića i Lazara Dodića prva dolazi do set lopte. Naš tim prvu nije iskoristio, ali jeste drugu poenom Luke Tadića za vođstvo od 1:0 – 26:24.

Poeni su se osvjali u serijama na startu drugog seta, a Ribnica je na tehničkom tajm autu imala tri poena viška. Gosti su vezali dva asa za 12:16, a potom su uvećali prednost na plus šest (14:20). Na servis Nejića naša ekipa je vezala tri poena, ali nije uspela da uhvati priključak, te su Kraljevčani stigli do izjednačenja – 22:25.

Velika borba nastavljena je i u trećem setu. Timovi su se smenjivali u vođstvu, a gosti serijom od tri poena stižu do vođstva od 20:17, posle čega je Kukanjac reagovao tajm autom. Međutim, i naredni poen je pripao Kraljevčanima koji su u završnici uspeli da sačuvaju prednost i dođu do preokreta – 21:25.

Nakon tehničkog tajm auta četvrtog perioda igre povratnik u Crvenu zvezdu Aleksandar Okolić je nanizao tri bloka i doneo prednost našem timu od 15:12. Crveno-beli su uspeli da sačuvaju vođstvo i na kraju poenima Nejića meč uvedu u peti set – 25:22.

Na promeni strana Ribnica je imala minimalno vođstvo. Igralo se “poen za poen”, a Zvezda je nakon greške gostiju povela sa 11:10, pa je trener Ribnice zatražio tajm aut. Ulsedila su dva vezana bloka Nejića i Okolića za vođstvo od 13:10, pa su Kraljevčani iskoristili i drugi tajm aut. Naredna dva poena je osvojila Ribnica, pa je i Kukanjac morao da iskoristi priliku za tajm aut i dogovor sa timom. Crveno-beli stižu do dve meč lopte, a već prvu koristi Nejić za slavlje naših odbojkaša – 15:12.

Najefikasniji u našem timu bio je Milutin Nejić sa 19 poena. Odličnu partiju na povratničkom debiju pružio je Aleksandar Okolić sa 17 poena (8 blokova), kao i Lazar Dodić koji je osvojio 16 poena.

U utorak Crvenu zvezdu očekuje revanš meč četvrtfinala Kupa Srbije protiv Partizana, a narednog vikenda igraju se mečevi 10. kola BPŠ Superlige Srbije kada će naš tim ugostiti Vojvodinu NS seme.

CRVENA ZVEZDA – RIBNICA 3:2 (26:24, 22:25, 21:25, 25:22, 15:12)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Darko Savić i Mirko Janković. Trajanje meča: 124 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac, Jevtić (libero), Petković, Tadić 6, U. Nikolić 6, Nejić 19, Dodić 16, Gmitrović 6, Andonović 5, Stefanović, Okolić 17. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Fet. Trener: Tomislav Kukanjac.

RIBNICA: Radević 10, Brborić (libero), Stefanović 6, Begić 3, Zečević, Vukmirović 2, Peković, Petrašinović, Vesić (libero), Paunović 17, Skakić 26, Usiljanin 18. Nisu igrali: Milovanović, Gajović. Trener: Boško Mačužić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.