Dec 15, 2019

Crveno bele odbojkašice odnele pobedu na Ubu

Zvezdine odbojkašice su se pobedom od 3:1 (25:22, 26:24, 17:25, 25:14) u 11. kolu BPŠ Superlige revanširale iskusnim Ubljankama za poraz u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Posle rezultatske klackalice do 3:3, Crveno bele više nisu ispuštale vođstvo do kraja prvog seta. Smečevi Tijane Malešević, Tare Taubner i Milice Milunović, kao i blok Božice Marković dovode do prednosti od 12:7 na tehničkom taj autu. Posle as servisa Tare Tubner i nove prednosti od 15:11, Marijana Boričić pokušava tajm autom da preokrene rezultat. Ipak, Zvezda nastavlja seriju do 18:12. Blokom Gligorić i poenom iz smeča Trivunovićeve Ubljanke smanjuju prednost na 20:21, ali to je bila “labudova pesma”. Zvezda do pobede stiže sa dva uzastopna uspešna napada iskusne Tijane Malešević.

I u veoma uzbudljivom drugom setu je Zvezda bila u neprekidnom vođstvu do rezultata 19:20, kada Ub poenima Trivunovićeve i Vulinove stiže do 24:22. Tijana Malešević uspešnim napadom i as servisom dovodi Zvezdu do 24:25, a poenom Mile Đorđević crveno bele dolaze do konačnih 24:26.

U trećem setu Ubljanke dolaze do preimućstva odličnim smečevima Trivunovićeve, Bezarevićeve i Kutlešićeve. Prednost od 12:7 odbojkašice Uba u ovom periodu igre nisu ispuštale do pobede od 25:17, čemu je doprineo i nešto veći broj grešaka odbojkašica Crvene zvezde.

Četvrti set nije doneo nikavu dilemu. Odbojkašice Crvene Zvezde, pre svega odgovornom igrom u odbrani, nisu dale šansu protivničkoj ekipi i timskom igrom su meč sigurno privele kraju.

Crvena Zvezda je ostvarila svoju osmu pobedu u Superligi Srbije.

U timu Crvene Zvezde najviše poena su osvojile Tijana Malešević (18) i Tara Taubner (15).

U 12. kolu BPŠ Superlige Srbije Crvena Zvezda će se u USC “Voždovac”sastati sa Jedinstvom iz Stare Pazove.

UB – CRVENA ZVEZDA 1:3 (22:25, 24:26, 25:17, 14:25)

Ub, dvorana: „Ub“. Gledalaca: 250. Sudije: Vladimir Simonović i Mirko Janković.

UB: Đurđević (libero), Gligorić 11, Bjelić, Kutlešić 11, Stojković, Lukić 1, Jelić, Mitrović 3, Vulin 10, Trivunović 18, Bezarević 9. Nisu igrale: Jakovljević, Ivanković, Biberović. Trener: Marijana Boričić

CRVENA ZVEZDA: Taubner 15, Jeković 10, Simić, Marković 9, Milunović 12, Đorđević 5, Ašonja, Malešević 18, Delić, Stepanović. Nisu igrale: Cvetković, Vidojević, Stanković. Trener: Aleksandar Vladisavljev