Dec 15, 2019

Odbojkaši Crvene zvezde do jednog seta u Novom Pazaru

Odbojkaši Novog Pazara su savladali Crvenu zvezdu  u utakmici 11. kola BPŠ Superlige u četiri seta – 3:1 (27:29, 25:14, 25:17, 25:12).

Utakmica je počela poenom iz napada Meljanca, da bi odbojkaši Novog Pazara došli do vođstva od 5:1 posle dva uspešna bloka i dve greške u napadu naših odbojkaša. Posle tajm auta Tomislava Kukanjca, Nikolić i Andonović se revanširaju sa dva uspešna napada. Do vođstva od 12:9 na tehničkom tajm autu odbojkaši Crvene zvezde dolaze uspešnim blokovima Andonovića i Dodića, kao i smečom Nejića. Meljanac nastavlja ovu seriju (13:10) da bi zatim Tupchii i Daca doveli svoju ekipu do izjednačenja (13:13). Do rezultata 17:17 inicijativa je bila na strani Pazaraca, kao u osvojenim, tako i u izgubljenim poenima servis greškama. Naredna dva poena osvajaju Nejić i Dodić neprobojnim blokom. Posle tajm auta Pazaraca, Zvezda nastavlja sa čvrstom igrom i dolazi do vođstva od 23:19 snažnim smečevima Andonovića i Dodića. Drugi tajm aut trenera Bonića uspeva da trgne ekipu i tako Novi Pazar pravi seriju od 5:0. Na kraju, sjajnim poenima Andonovića, Dodića i Nejića, kao i greškama Tupchiija Zvezda osvaja prvi set sa 29:27.

Naredna tri seta su bila daleko manje uzbudljiva jer kao da je odbojkašima Zvezde nedostajalo energije.

Na rezultatu 9:6 u drugom setu Tomislav Kukanjac je uzeo tajm aut, ali to nije donelo veću promenu u igri. Novi Pazar pravi serije od 4 poena do rezultata 14:8 i ponovo seriju od 5 poena do konačnih 25:14.

Do 7:7 u trećem setu Crvena Zvezda održava ravnotežu, ali Novi Pazar nije dozvolio iznenađenje i uz stalnu prednost od 4-5 poena je sigurno priveo set kraju.

Četvrti set je bio formalnost. Zvezdini odbojkaši nisu uspeli da se vrate u igru, pa je set završen ubedljivim vođstvom Novog Pazara od 25:12.

U našem timu sa po 13 poena su se istakli Milutin Nejić i Aleksandar Andonović.

Crvena zvezda u nedelju 22. decembra dočekuje Mladi Radnik u okviru 12. kola BPŠ Superlige Srbije, uz direktan TV prenos.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 3:1  (27:29, 25:14, 25:17, 25:12)

Novi Pazar- Dvorana: Pendik. Gledalaca: 350. Sudije: Goran Gradinski i Savo Kovačević.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 9, Jevtić (libero), Petković, Tadić, U. Nikolić 5, Fet, Nejić 13, Dodić 9, Pavlović,  Gmitrović 2, Andonović 13, Stefanović. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović. Trener: Tomislav Kukanjac.

NOVI PAZAR: Kurtanović, Tupchii 27, Eremić 12, Daca 10, Bekrić, Zuković (libero), Božović 7, Didović 16, Čubrilo 3. Nisu igrali: Zoranić, Pruščević, Koničanin, Dolovac, Halilović. Trener: Dragan Bonić