Dec 7, 2019

Zvezda nakon pet setova savladala Vojvodinu

Crveno-beli odbojkaši savladali su šampiona Srbije i učesnika CEV Lige šampiona novosadsku Vojvodinu u okviru derbija 10.kola BPŠ Superlige nakon pet setova – 3:2 (26:24, 25:19, 19:25, 20:25, 15:9).

Odličnu i uzbudljivu utakmicu oko 100 gledalaca imalo je priliku da isprati na Banjici. Ekipa Tomislava Kukanjca je „bacila na pleća“ šampiona Srbije i odigrala, pre svega, fenomenalna prva dva seta. Drugom pobedom u nizu Zvezda je preskočila Ribnicu na tabeli i „plovi“ ka sredini tabele.

Odlična energija crveno-belih na startu utakmice. Na servis Lazara Dodića brzo je tim Tomislava Kukanjca stvorio razliku i na tehnički tajm-aut otišao sa šest poena prednosti, (12:6). Dodić i Milutin Nejić su osvajali poene u nastavku i održavali Zvezdinu prednost do 22:18, kada crveno-beli prave dve greške, a nakon poena Uroša Nikolića posle prvog tempa Zvezda ima tri set lopte. Vojvodina osvaja naredna tri poena i spasava set, ali Meljanac (blok) i Nejić nisu dozvolili preokret i Zvezda koristi četvrtu set loptu za prednost – 1:0, 26:24.

Na krilima prvog seta crveno-beli su ušli i u drugi. Tri uzastopna bloka, period odlične igre svih linija tima, bivši korektor Crvene zvezde Aleksandar Blagojević pravi servis grešku, Zvezda ima +4 pred obavezan predah, (12:8). Nastavljaju da se nižu poeni Zvezde u nastavku, Vojvodina je bila potpuno van ritma, a Lazar Dodić donosi devet set lopti, (24:15). Naredna četiri poena pripali su Novosađanima, ali Aleksandar Andonović se potrudio da Zvezda duplira vođstvo i prekida seriju gostiju – 2:0, 25:19.

Kapiten Vojvodine Stevan Simić je osvojio tri od prvih pet poena u trećem setu za svoj tim (2:5), a Zvezda zahvaljujući dobrom servisu uspeva da se vrati rezultatski u meč do tehničkog tajm-auta, ali Blagojević je doneo 10-12 svom timu. U nastavku poseni su se osvajali u serijama do finiša, kada je Vojvodina vezala pet poena na servis Blagojevića i iskoristila prvu od pet set lopti za 2:1, 19:25.

I na startu četvrtog seta poeni se osvajaju u serijama, Milutin Nejić je bio motor ekipe i prolazio u napadu, a dobar servis Nikole Meljanca i Lazara Dodića doneo je Zvezdi 12:10 pred obavezan odmor. Velika borba vođena je u nastavku, Tomislav Kukanjac je pokušao tajm-autom da razmrda svoju ekipu, ali bolja igra na mreži Vojvodine je donela prevagu za izjednačenje. Učesnik Lige šampiona je stigao do pet meč lopti, nakon servis greške Andonovića, druga je iskorićena za 20:25 i 2:2.

Na promeni strana u odlučujućem setu Zvezda je imala vođstvo 8:6, zahvaljujući Lazaru Dodiću, koji je osvojio četiri poena, a Zvezda vezala tri uspešna bloka. Vojvodina je preko Bajandića uspela da izjednači (8:8), ali nije imala snage za preokret. Lazar Dodić je preuzeo odgovornost i bio sjajan na liniji servisa. Sa dva vezana as poena doneo je Zvezdi pet meč lopti, a blok Aleksandra Andonovića doneo je i pobedu – 3:2, 15:9.

Najefikasniji u našem timu bio je Lazar Dodić sa 24 poena. Odličnu partiju pružio je Milutin Nejić sa 19 poena, Aleksandar Andonović osvojio je 16 poena, a dvocifren je bio i Nikola Meljanac sa 11 poena.

Zvezda u narednom kolu gostuje Novom Pazaru.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA 3:2 (26:24, 25:19, 19:25, 20:25, 15:9)

Beograd, dvorana: USC „Voždovac“. Gledalaca: 100. Sudije: Dejan Rogić i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 117 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 11, Jevtić (libero), Petković, U. Nikolić 6, Fet, Nejić 19, Dodić 24, Andonović 15, Stefanović 3. Nisu igrali: A. Nikolić, Tadić, Trifunović, Mašulović, Gmitrović. Trener: Tomislav Kukanjac

VOJVODINA: Simić 11, Lakčević (libero), Bajandić 4, Kovačević 12, Mašulović 11, Buša, Blagojević 26, Radović, Todorović 3, Perić 5, Nikić 1. Nisu igrali: Bojičić, Negić (libero), Rudić. Trener: Siniša Gavrančić.