Feb 16, 2020

Vizura bolja u gradskom derbiju

Odbojkašice Crvene zvezde su na gostujućem terenu, u utakmici 18. kola Superlige, izgubile od Vizure rezultatom 3:1  (25:14, 18:25, 25:18, 25:18).

Na ovoj utakmici u sastavu Crvene zvezde nije bilo Božice Marković i Milice Tasić, koje su izostale zbog povreda, pa je Vladisavljev odlučio da na primačkoj poziciji šansu da mladoj Tijani Cvetković. Prijem Zvezde nije dobro funkcionisao pa je pri rezultatu 11:6 u igru ušla Nevena Vidojević umesto Cvetkovićeve koja nije izdržala pritisak. Iako je Vidojevićeva donela stabilnost na prijemu, igračice Crvene zvezde nisu uspevale da smanje razliku. Vizura je uspešno čitala napad naših devojaka pa je Vladisavljev na 17:8 pokušao sa Simićevom na mestu tehničara umesto Mile Đorđević, a Taru Taubner je zamenila Anja Ašonja. Vizura nije dozvolila iznenađenje i ubedljivo dobija prvi set.

U drugom setu je publika mogla da vidi potpuno drugačije izdanje Crvene zvezde. Simićeva je sjajno vodila igru svog tima, a Vidojevićeva bila precizna na prijemu i veoma dobra u svim ostalim elementima igre. Na mestu korektora  sigurna je bila Ašonja. Na samom početku, posle serije dobrih servisa Delićeve, Zvezda je povela sa 7:1. Bilo je u ovom setu sjajnih odbrana (odlična Aleksandra Stepanović na mestu libera) sa obe strane, kao i dugih, atraktivnih, nadigravanja. Zvezda je tokom čitavog seta bila u vođstvu (najubedljivije na 22:15), pa je krajnji rezultat iznosio 25:18.

U nastavku je Vladisavljev počeo postavom koja je sjajno odigrala prethodni set. Zatajio je prijem Zvezde na samom početku, pa su na 11:5 za Vizuru u igru ušle Đorđević i Taubner. Kako ova izmena nije donela željeni preokret, na 18:11 Vladisavljev vraća u igru Simićevu i Ašonju, a na 19:12 umesto Jekovićeve, koja nije imala svoje veče, uvodi Saru Vučićević. Ipak, Vizura sigurnom igrom završava set u svoju korist.

U četvrtom, ispostaviće se poslednjem, setu Crvena zvezda je na trenutke igrala veoma dobro, ali je Vizura manje grešila. Sara Vučićević je unela stabilnost u bloku, ali je nedostajala bolja partija Milice Milunović. Na kraju je Vizura zasluženo slavila u utakmici koje nije odlučivala o plasmanu na tabeli pred početak Mini lige.

Narednog vikenda Crvena zvezda će gostovati ekipi Uba u prvom kolu Mini lige.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA  3:1  (25:14, 18:25, 25:18, 25:18)

Beograd, dvorana: SC Vizura. Gledalaca: 200. Sudije: Đorđe Stevanović i Biljana Đerfi

VIZURA: Gajević 21, Pavlović 18, Rodić 5, Malešević 8, Bukmirović (Libero), Veselinović 3, Vrcelj, Pejičić 12, Pejović (Libero), Carić 1  Nisu igrale: Sajić, Perović, Šućurović i Kocić.  Trener: Jovica Cvetković

CRVENA ZVEZDA: Taubner 9, Stepanović (Libero), Jeković 5, Vidojević 10, Simić, Milunović 12, Đorđević,  Ašonja 11, Delić 4, Vučićević 1, Cvetković.  Nisu igrale: Stanković (Libero) i Adžić  Trener: Aleksandar Vladisavljev