Feb 25, 2020

Zvezdi nedostajao set

Odbojkaši Ribnice su u Beogradu u drugom kolu Mini lige savladali Crvenu zvezdu rezultatom 3:2  (25:22, 20:25, 20:25, 25:14, 15:12).

Gosti iz Kraljeva su do veće razlike u prvom setu došli dobrom odbranom i blokom, pa se na 18:13 za njih činilo da Zvezdini napadači nemaju načina da probiju njihov odbrambeni bedem. A onda se situacija preokrenula sa četiri uzastopna bloka naših odbojkaša, koji su stigli na samo poen razlike kod rezultata 19:20. Bio je ovo period dobre igre crveno belih. Nejićev smeč je označio 22:23, ali je zatim Petkovićeva servis greška omogućila set loptu Kraljevčanima, koji su blokom osvojili poslednji poen u prvom setu.

Iako su igrači Crvene zvezde u drugom setu napravili čak sedam servis grešaka, u svim ostalim elementima su bili veoma dobri i to je donelo prevagu. Odbrana crveno belih je bila kvalitetna, pa je i poena iz kontranapada bilo više nego u prvom setu. Libero Jevtić je imao par sjajnih odbrana, Uroš Nikolić je bio lucidan u samozaštiti iz bloka. Vlado Petković je bio u situaciji da raznovrsnije organizuje napad, a i blok je dobro funkcionisao, pa je Zvezda drugi set dobila sa 25:20.

Istim rezultatom su igrači Crvene zvezde dobili i treći set, tokom koga su sve vreme bili u vođstvu. U ovom setu je servis “proradio”, pa su Dodić i Tadić na samom početku upisali as poene. Agilni igrači Ribnice su se opasno približili na 21:20 posle servis greške Luke Tadića, ali je blok jedan na jedan Vlade Petkovića na najboljem napadaču gostiju, Skakiću, doneo olakšanje. Naredni poen su crveno beli opet osvojili blokom i Zvezda je, izgledalo je, bila na putu pobede.

Igrači Ribnice su u četvrtom setu zaigrali na sve ili ništa, i to im se isplatilo. Njihovi aduti su bili sjajni Skakić, kao i iskusni Radević i Usiljanin. Naši momci nisu izdržali ovaj pritisak i dosta su grešili. Na 15:9 za goste Kukanjac je umesto indisponiranog Dodića pokušao sa Gmitrovićem, a zatim je na 17:12 umesto Pavlovića uveo Meljanca. Kako su gosti održavali veliku razliku, u igru je ušao Stefanović umesto Petkovića. Ribnica, predvođena Skakićem, je bila neumoljiva i ubedljivo dobila četvrti set.

U petom, odlučujućem setu, igrači oba tima su dali sve od sebe da se domognu važne pobede. Ipak, gosti su sve vreme bili u blagoj prednosti. Manje su grešili, a veća hrabrost u odlučujućim momentima im je omogućila slavlje na kraju susreta.

Najviše poena u redovima Crvene zvezde je osvojio Milutin Nejić (27), dok se kod gostiju istakao  Skakić sa 24 poena.

U trećem kolu Mini lige Crvena zvezda putuje u Novi Pazar.

CRVENA ZVEZDA – RIBNICA   2:3  (22:25, 25:20, 25:20, 14:25, 12:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac  Gledalaca: 200 Sudije: Zoran Radovanović i Božidar Rolj

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 1, Jevtić (libero), Petković 1,  Tadić 10, Nikolić U. 11, Nejić 27, Dodić 21, Pavlović 9,  Gmitrović 2, Stefanović, Andonović 3 . Nisu igrali: Nikolić A., Fet i Trifunović (Libero).  Trener: Tomislav Kukanjac

RIBNICA: Radević 17, Brborić (Libero), Stefanović 8, Begić 1, Vukmirović 2, Paunović 12, Petrašinović, Vesić (Libero), Skakić 24, Usiljanin 10.  Nisu igrali: Milovanović, Gajović, Peković i Zečević.  Trener: Boško Mačužić