Mar 8, 2020

Obrenovčanke maksimalno

Odbojkašice TENT-a su na svom terenu u utakmici IV kola Mini lige pobedile Crvenu zvezdu rezultatom 3:0  (26:24, 25:11, 25:20).

Početak ovog susreta je obeležila četiri asa domaćih odbojkašica, koje su tako došle do početne prednosti od 7:3. Na 9:4 za TENT, Vladisavljev je umesto nedovoljno spremne Tasićeve, koja je zbog povrede propustila nekoliko utakmica, uveo Nevenu Vidojević. Usledio je period dobre igre crveno belih devojaka, koje su uspele da anuliraju veliku prednost protivnica i izjednače na 16:16. Posle as servisa Vidojevićeve i uspešnog napada Tare Taubner, Crvena zvezda je došla do set lopte na 24:23. U uzbudljivoj završnici Lazićeva je izjednačila, a Kurtagićeva blokom i Gočaninova iz napada su raspršile nade Zvezdinih devojaka i TENT je poveo sa 1:0.

U nastavku naše devojke kao da nisu uspele da se oporave posle neočekivanog gubitka prvog seta. Obrenovčanke su opet počele snažnim servisima, a blok Crvene zvezde nije uspevao da zaustavi njihove napade. Bezuspešno je Vladisavljev izmenama pokušavao da preokrene situaciju, suviše je grešaka bilo grešaka u polju crveno belih i TENT je ovaj set dobio ubedljivo.

I treći set je TENT počeo sa ubedljivih 9:2 i tada su u igru ušle Simićeva i Ašonja. Na 22:15 Vladisavljev je vratio startnu dijagonalu Đorđević-Taubner. Crvena zvezda se potom sa dva bloka Delićeve i poenom iz napada Milunovićeve približila na 22:19, ali odbojkašice TENT-a su ga čvrstom igrom ipak osvojile sa 25:20.

U V kolu Mini lige Crvena zvezda će dočekati Jedinstvo iz Stare Pazove na svom terenu.

TENT – CRVENA ZVEZDA  3:0  (26:24, 25:11, 25:20)

Obrenovac, dvorana: SKC Obrenovac. Gledalaca: 500. Sudije: Tomislav Popović i Jovana Vuković

TENT: Đurović4, Jakšić 3, Tadić (Libero), Kurtagić 11, Andrić, Mijatović 16, Lazić 18, Gočanin 11, Pakić (Libero).  Nisu igrale: Petrović, Isailović, Sušić, Cvetković i Ćeranić.  Trener: Milan Gršić

CRVENA ZVEZDA: Taubner 9, Cvetković, Stanković (Libero), Stepanović (Libero), Jeković, Marković 1,Vidojević 3, Simić, Milunović 14, Đorđević 1,  Ašonja 3, Tasić 3, Delić 3, Vučićević 6.  Trener: Aleksandar Vladisavljev