Mar 14, 2020

Pazovčanke disciplinovanom igrom do pobede

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove su na Banjici, u susretu koji je odigran bez prisustva publike, ostvarile pobedu protiv Crvene zvezde rezultatom 3:1  (25:23, 12:25, 17:25, 21:25).

Odbojkašice Crvene zvezde su stabilnom igrom sa malo grešaka vodile do same završnice prvog seta sa po nekoliko poena razike. Sa druge strane, igračice Jedinstva su počele nervozno i grešile, naročito u napadu. U završnici seta, popustio je prijem Crvene zvezde i uporne Pazovčanke su podigle nivo igre i došle do izjednačenja od 23:23. Set loptu našim odbojkašicama je donela Cvetkovićeva blokom, a završni poen Tara Taubner iz kontranapada, posle odbrane Milunovićeve.

Drugi set je doneo potpuni preokret u igri Pazovčanki. Igrale su disciplinovano i angažovano u odbrani i smanjile broj grešaka. Nasuprot tome, igračice Crvene zvezde su previše grešile da bi ozbiljnije parirale gošćama, kojima je ovaj set ubedljivo pripao.

Vladisavljev je odlučio da dirigentsku palicu u trećem setu prepusti Jovani Simić. Do rezultata 8:10, Zvezda je držala korak sa gošćama, ali su zatim počele da greše u serijama i Pazovčanke su povećavale poensku razliku. Pokušao je Vladisavljev da promeni ritam uvođenjem Ašonje umesto Taubner i Đorđevićeve umesto Simićeve, ali to nije dovelo do željene promene i treći set dobijaju gošće.

Od početka četvrtog seta odbojkašice Jedinstva su sve vreme bile u vođstvu, ali su Zvezdine devojke uspele da dođu do izjednačenja na 12:12. Pri rezultatu 20:21, Vladisavljev uzima tajm aut, a na 20:23 umesto Jovane Simić uvodi Milu Đorđević. Na kraju, izgleda da ovo nije bilo veče crveno belih odbojkašica i Pazovčneke su osvojile i ovaj odlučujući set.

Najefikasnije u redovima Jedinstva su bile Kockarević i Koprivica (obe po 17), dok je najviše poena u za Crvenu zvezdu osvojila Milica Milunović (15).

U sledećem kolu Crvena zvezda na svom terenu dočekuje ekipu Uba.

CRVENA ZVEZDA  –  JEDINSTVO  1:3  (25:23, 12:25, 17:25, 21:25)

Beograd, dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 0. Sudije: Mirko Janković i Nikola Brkić

CRVENA ZVEZDA: Taubner 7, Stepanović (Libero), Cvetković 2, Simić 2, Marković 7, Vidojević 6, Milunović 15, Đorđević 2, Ašonja 5, Vučićević 1, Delić 3. Nisu igrale: Stanković (Libero), Jeković i Adžić   Trener: Aleksandar Vladisavljev

ŽELEZNIČAR: Pavlašević (Libero), Milanović 3, Kockarević 17, Lekić 9, Koprivica 17, Glušac 8, Žakić 6, Savić, Mirosavljević 11, Đokić 2. Nisu igrale: Medvedm (Libero) i Lihter. Trener: Jovo Caković