Dec 12, 2020

Zvezdi pobeda, Železničar u polufinalu Kupa Srbije

Odbojkašice Crvene zvezde su u drugoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije savladale ekipu Železničara iz Lajkovca rezultatom 3:1 (25:23, 25:22, 17:25, 27:25). Ipak, to nije bilo dovoljno za plasman u polufinale jer su gošće prvi susret dobile rezultatom 3:0.

Startna šestorka Crvene zvezde Đorđević-Ašonja, Tasić-Milunović i Rodić-Vukomanović, sa liberom Katarinom Vukomanović se suprotstavila ekipi Železničara.
Izuzetno motivisane, naše devojke su tokom celog prvog seta vodile. Do prednosti od 18:13 su došle čvrstim blokom, snažnim napadom kojim se naročito isticala primačka dijagonala Tasić-Milunović i uspešnim servisima Anje Ašonje. Gošće su se približile krajem prvog seta zahvaljujući našim uzastopnim greškama, ali to ipak nije ugrozilo dobitak prvog seta.

Drugi set je ista postava sigurno dobila uz pomoć Simićeve i Sajićeve koje su ulazile u igru. Igračice Železničara su pružale snažan otpor, ali naše devojke su očigledno bile rešene da pokušaju da nadoknade razliku iz prvog meča.

U nastavku su gošće zaigrale odlučnije i uprkos odličnoj igri naših odbojkašica u polju, dobijaju treći set, što je značilo i plasman u polufinale Kupa Srbije.

Poslednji set u kome su minutažu podelile Sajićeva i Milunovićeva, pripada našim devojkama iako su gošće vodile do samoga kraja. Na kraju je izmenjena mlada postava gošći popustila i set je dobijen na razliku.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde je bila Milica Tasić sa16  poena, dok je u ekipi Železničara najviše poena osvojila Maja Savić (15).

CRVENA ZVEZDA – ŽELEZNIČAR  3:1  (25:23, 25:22, 17:25, 27:25)

Beograd, dvorana: USC Voždovac. Sudije:  Predrag Balandžić i Dejan Rogić

CRVENA ZVEZDA: Taubner T. 10, Cvetković T. 7, Jovanović J. 1, Rodić I. 16, Stanković K. (libero), Sajić N., Milunović M. 7, Ašonja A. 4, Delić J. 10, Simić J. 2, Vrcelj T. 1    Nisu igrale: Vukomanović K. (libero), Đorđević M. i Vučićević S.  Trener: Aleksandar Vladisavljev

ŽELEZNIČAR: Batinić B. 9, Savić M. 8, Uzelac A. 2, Ranković S. 1, Rajlić M. 15, Mirosavljević J. 12, Kutlešić A. 6, Perović R. 4, Gajić A. Nisu igrale: Ivanović V., Marković T. (libero), Mitrović N.   Trener: Branko Kovačević