Jan 16, 2021

Zvezdi bod u Kragujevcu

U utakmici dvanaestog kola Superlige Srbije za odbojkaše Radnički doo je u Kragujevcu dobio Crvenu zvezdu rezultatom 3:2  (25:22, 25:23, 20:25, 23:25, 19:17).

Rezultaski neizvestan i veoma uzbudliv meč su igrači Crvene zvezde odigrali u Kragujevcu. Nedostajalo je možda malo sportske sreće da bi pobeda pripala našim momcima.

Kukanjac se opredelio za primačku dijagonalu Andonović-Eremić, blokere Stankovića i Sinđelića, na korekciji je standardno bio Meljanac, a organizator napada Stefanović. Od početka utakmice se vodila ravnopravna borba. Prvi put su se domaći igrači odvojili na rezultatu 16:13 posle par uspešnih blokova. Posle ovako stečenog vođstva Kragujevčani ga nisu ispuštali do kraja i slavili su u prvom setu.

U drugom setu je do same završnice rezultat bio potpuno izjednačen. Na rezultatu 21:21 Kukanjac u igru uvodi Luku Tadića umesto Vanje Eremića. Sa tri naše greške na samom kraju Radnički osvaja i ovaj set.

Treći deo igre je ubedljivo pripao Crvenoj zvezdi koja je odigrala veoma sigurno i sa malo grešaka. Tadić je bio starter u ovom setu, dok je ostatak prve postave ostao nepromenjen. Sve je funkcionisalo dobro u igri Crvene zvezde, naročito blok i servis.

U četvrtom setu ponovo je Crvena zvezda u stalnom vođstvu. Do prednosti od 18:15 naši dolaze sa tri poena iz napada napadača Meljanca i Tadića. Iskusan tim domaćih se nije predavao i od izjednačenja na 21:21 postaje krajnje neizvesno. Asom Nemanje Stefanovića Zvezda je povela sa 23:21, a Nikola Meljanac set zaključuje sa dva uzastopna neodbranjiva napada za 25:23.

I u petom setu se vodila prava bitka nerava. Na rezultatu 15:14 naši momci nisu uspeli da iskoriste prvu meč loptu. U drugom pokušaju to je uspelo odbojkašima Radničkog doo posle poena iz bloka.

Narednu utakmicu trinaestog kola Crvena zvezda će igrati na svom terenu protiv Borca iz Starčeva.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Irfan Hamzagić iz Radničkog doo sa 31 poenom. U našem timu najviše poena je postigao Nikola Meljanac (27).

RADNIČKI DOO – CRVENA ZVEZDA  3:2  (25:22, 25:23, 20:25, 23:25, 19:17)

Kragujevac, dvorana: HS Jezero  Sudije: Đorđe Zelenović i Đorđe Stevanović

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N. 27, Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 6, Stanković Č. 8, Tadić L. 10, Eremić V. 4, Dodić L., Andonović A. 12, Stefanović N. 6.   Nisu igrali: Trifunović F. (libero), Ilić D., Popović M., i Fet S.    Trener: Tomislav Kukanjac

RADNIČKI DOO: Goić N. 12, Vidović O. (libero), Radević M. 9, Petrović N. 5, Ivanković V., Dukić N. 9, Pantović J. (libero), Hamzagić I. 31, Ristič s. 11    Nisu igrali: Milutinović V., Antić V., Lopar D., Đurić M., Matić A.  Trener: Dragan Kobiljski