Feb 19, 2021

Niš do pobede u četiri seta

U utakmici sedamnaestog kola Superlige Srbije za seniore ekipa Niša je pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 3:1  (25:23, 26:28, 19:25, 23:25).

Crvena zvezda je izuzetno dobro otvorila meč protiv iskusne, trenutno trećeplasirane, ekipe lige. Startna  šestorka Popović-Meljanac, Andonović-Eremić, Stanković-Sinđelić sa libero Jevtićem je imala veliku želju da pokaže da vredi više nego što to pokazuje pozicija na tabeli. Naši momci su bili u stalnom vođstvu do polovine seta kada je rezultat iznosio 14:10. Gosti u tim trenucima pokazuju svoj kvalitet i od izjednačenja na 17:17 nastaje ravnopravno nadigravanje. U neizvesnoj završnici, na 23:22 za Crvenu zvezdu Kukanjac je u igru uveo Tadića umesto Eremića. Prvu set loptu je Zvezdi doneo Sinđelić uspešnom blokom i ovaj set crveno-beli rešavaju u svoju korist.

U drugom setu gosti iz Niša su poveli sa 7:4, ali Zvezda hvata priključak na 10:10 i od tog trenutka je igra obe ekipe bila potpuno izjednačena. Pri rezultatu 21:21, Meljanac sa dva uzastopna poena iz napada dovodi svoju ekipu do značajne prednosti. Set loptu Crvenoj zvezdi donosi Eremić posle dobrog prijema i poena iz napada. Na žalost, nisu realizovane tri set lopte, što su iskusni igrači gostujuće ekipe znali da iskoriste i osvoje ovaj set na razliku.

Od početka trećeg seta igralo se na poen. Na 14:15, Tomislav Kukanjac se odlučuje na izmenu tehničara i u igru uvodi kapitena Stefanovića. Nastaje period izuzetno dobre igre gostiju, na koju naši igrači nisu imali odgovor, i ovaj set se završava rezultatom 19:25 za Niš.

Posle slabog starta našeg tima i velike prednosti gostiju od 3:11, Kukanjac umesto Eremića u igru uvodi Tadića na primačku poziciju, dok na mesto tehničara dolazi Popović umesto Stefanovića. Posle ove izmene Crvena zvezda pravi seriju poena i dolazi do vođstva od 13:12. Potom, na rezultatu 16:18 u igru ulazi Meljanac umesto Dodića koji je bio starter u ovom setu. Do kraja ni jedna ekipa nije bila u prednosti većoj od dva poena. U napetoj završnici, posle izjednačenja na 23:23, dva odlučujuća poena za pobedu u ovom meču pripadaju gostima.

U utakmici poslednjeg, osamnaestog, kola Superlige Crvena zvezda će gostovati ekipi Novog Pazara.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Saadat Bardia iz ekipe Niša sa 33 poena. U ekipi Crvene zvezde najviše poena je postigao Nikola Meljanac (22).

CRVENA ZVEZDA – NIŠ  1:3  (25:23, 26:28, 19:25, 23:25)

Beograd, dvorana: USC Voždovac  Sudije: Darko Savić i Mirko Janković

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N., Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 6, Stanković Č. 7, Tadić L. 4, Eremić V. 4, Dodić L. 13, Andonović A. 13, Stefanović N., Popović M.   Nisu igrali: Ilić D. i Fet S.   Trener: Tomislav Kukanjac

NIŠ: Mašulović V., Jović D. (libero), Bardia S., Milovanović N., Stojković M., Nikolić U., Garcia V., Jelić N., Savić D.   Nisu igrali: Đokić D. i Jovanović A.   Trener: Dragan Svetozarević