Feb 20, 2021

Zvezdi bod u Lajkovcu

U utakmici sedamnaestog kola Superlige za seniorke Železničar iz Lajkovca je ostvario pobedu na svom terenu 3:2  (16:25, 26:24, 23:25, 25:20, 15:10).

Igračice Crvene zvezde su veoma dobro odigrale prvi set i velika poenska razlika u krajnjem rezultatu je to pokazala. Aleksandar Vladisavljev je na parket izveo postavu Đorđević-Taubner, Mulunović-Sajić, Vučićević-Delić i libero Vukomanović. Jedina izmena u ovom setu se dogodila pri rezultatu 15:21, kada je u Isidora Rodić zamenila Jelenu Delić na blokerskoj poziciji.

Na početku drugog seta naše igračice prave pet grešaka što Železničar dovodi do vođstva od 13:9. Ovakav početak kao da je dao krila igračicama Železničara koji je odskora značajno pojačan dolaskom nekadašnje igračice Crvene zvezde i reprezentacije Srbije, Anom Bjelicom. Vladisaljev je sa nekoliko izmena pokušao da promeni ritam i smanji rezultatsku prednost, i u tome je i uspeo, tako da Crvena zvezda dolazi na samo poen zaostatka u samoj završnici. Železničar prvu set loptu nije uspeo da iskoristi, ali drugu jeste i to as servisom Rade Perović.

Treći set Crvena zvezda počinje vođstvom 7:12, da bi zatim Železničar napravio seriju poena, najviše zahvaljujući napadu Ane Bjelice. Posle izjednačenja na 13:13, igračice Zvezde se bude i prelaze u vođstvo. U ovom periodu igre se istakla Jelena Delić, u bloku i napadu. Od 16:21, Železničar je uspeo da se približi na poen zaostatka, ali naši blokeri Delić i Rodić dovode svoj tim do dvadeset trećeg poena. Milica Milunović sa dva poslednja poena iz napada donosi pobedu u ovom setu.

U četvrtom setu pri rezultatu 10:9, na poziciju tehničara ulazi Jovana Simić. Do završnice ovog seta je viđena ravnopravna borba, da bi Železničar uspeo da se odvoji na 23:19 zahvaljujući slabijem prijemu naše ekipe. Do kraja su igračice domaćeg tima održale prednost i izborile izjednačenje u setovima.

Posle vođstva od 3:0 za Železničar, Vladisavljev je u petom setu u igru uveo Anju Ašonju umesto Tare Taubner, a na 13:8 i Jovanu Simić umesto Mile Đorđević. Ovaj set je završen sa dva uzastopna poena iz napada srednjeg blokera Železničara, Aleksandre Gajić.

U poslednjoj utakmici ligaškog dela takmičenja, Crvena zvezda će na svom terenu igrati protiv ekipe Jedinstva iz Stare Pazove.

Najefikasnija igračica Crvene zvezde je bila Tara Taubner sa 19 poena, dok je u timu Železničara najviše poena osvojila Ana Bjelica (25).

ŽELEZNIČAR – CRVENA ZVEZDA  3:2  (16:25, 26:24, 23:25, 25:20, 15:10)

Lajkovac, Hala sportova  Sudije: Savo Kovačević i Tomislav Popović

ŽELEZNIČAR:  Ivanović V. 2, Marković T. (libero), Batinić B., Savić M. 3, Uzelac A. 12, Mitrović N. 1, Bjelica A. 25, Ranković S., Gajić A. 10, Rajlić M. 2, Mirosavljević J. 14, Vujović M. (libero), Kutlešić A. 7, Perović R. 5   Trener: Branko Kovačević

CRVENA ZVEZDA: Taubner T. 19, Rodić I. 5, Vukomanović K. (libero), Sajić N. 11, Milunović M. 17, Đorđević M. 4, Ašonja A. 3, Vučićević S. 5, Delić J. 13, Simić J. 1    Nisu igrale: Cvetković T., Jovanović J i Stanković K. (libero)  Trener: Aleksandar Vladisavljev