Sep 9, 2015

Srebro za Srbiju i Minu Popović na Svetskom Kupu

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto i osvojila prvu medalju u istoriji, srebrnu, na XII Svetskom Kupu u Japanu i zajedno sa prvoplasiranom Kinom izborila plasman na Olimpijske igre 2016. u Rio de Žaneiru.

Kina i Srbija su ostvarile po 10 pobeda i jedan poraz, ali su Kineskinje prve na osnovu broja bodova.

Za reprezentaciju Srbije na Svetskom Kupu u Japanu nastupala je i Mina Popović, donedavno odbojkašica Crvene zvezde, a u stručnom štabu ulogu fizioterapeuta obavljao je Siniša Mladenović, dugogodišnji fizio našeg kluba.

U timu Srbije nastupale su i Stefana Veljković, Bojana Živković, Jovana Stevanović, Ana Bjelica, Maja Ognjenović, nekadašnje odbojkašice Crvene zvezde, kao i selektor Zoran Terzić, sa kojima je naš klub osvajao brojne pehare.

Ovom prilikom Odbojkaški klub Crvena zvezda još jednom čestita svim igračicama i članovima stručnog štaba reprezentacije Srbije osvajanje srebrne medalje na Svetskom Kupu u Japanu i plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru 2016. godine.

Linkovi

image image image image image image

Brojač

get web tracker

ODBOJKAŠKI KLUB NAJBOLJI

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.

Mediji