Mar 19, 2016

Okolić: Iz Kragujevca u polufinale

Odbojkaši Crvene zvezde nalaze se na korak do plasmana u polufinale plej-ofa Viner štetiše Super lige. Prvu priliku da se plasiraju među četiri najbolje ekipe u našoj zemlji imaće u nedelju kada gostuju Radničkom u drugom meču četvrtfinalne serije.

Crveno-beli su u prvoj utakmici slavili sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:16, 25:23, 25:15.

Bloker Crvene zvezde Aleksandar Okolić ističe da je dobar rad najzaslužniji za odlične rezultate naše ekipe u prethodnom periodu.

Želim da čestitam svojim saigračima i stručnom štabu na pobedi, ali i igračima Radničkog na prikazanoj borbi. Igrama u poslednjim mečevima smo pokazali da smo favoriti za osvajanje šampionske titule. Iako su neki sumnjali u nas od samog početka sezone, da možemo da budemo broj 1, svojim radom i trudom smo dokazali suprotno – izjavio je Zvezdin reprezentativac.

Crveno-beli žele da igru iz prvog meča prenesu i na duel u Kragujevcu.

Probaćemo ponovo, kao i u prvoj utakmici, da počnemo staloženo, mirno, sa potpunom koncentracijom. Trudićemo se da pobedimo, provedemo što manje vremena na terenu i plasiramo se u polufinale – kaže Okolić.

Naša ekipa je nanizala 18 poebda u nacionalnom šampionatu i iz utakmice u utakmicu dobija na sve većem samopouzdanju.

Crvena zvezda je i prethodnih godina igrala jako dobro, pobeđivala u serijama, ali ne pamtim da je vezivala ovoliko pobeda. Puni smo samopouzdanja i nema zasićenja. Ukoliko se plasiramo u polufinale sledi pauza od nedelju-dve. Bilo je previše utakmica, previše putovanja. Trudićemo se da tu pauzu iskoristimo i da se lepo odmorimo i da se dobro pripremimo za nastavak plej-ofa – zaključio je Okolić.

Druga utakmica četvrtfinalne serije plej-ofa između Radničkog i Crvene zvezde igra se u nedelju 20. marta od 18 časova u Sportskoj hali Jezero u Kragujevcu. Meč će suditi Darko Savić i Aleksandra Balandžić.

Crveno-beli vode sa 1:0, a plasman u polufinale obezbediće ekipa koja prva stigne do dve pobede u seriji. Eventualna treća utakmica igrala bi se u sredu 23. marta.

Linkovi

image image image image image image

Brojač

get web tracker

ODBOJKAŠKI KLUB NAJBOLJI

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.

Mediji