Oct 15, 2016

Crveno-beli na početku sezone gostuju u Nišu

Odbojkaši Crvene zvezde u nedelju 16. oktobra u Nišu započinju pohod ka odbrani titule šampiona Srbije.

Crveno-beli su u novoj 2016/17 sezoni već osvojili jedan pehar. Trofej Super Kupa vraćen je u vitrine našeg kluba. Naša ekipa je u uvertiri sezone, savladala Mladi radnik sa 3:2 i tako se po peti put domogla pehara namenjenog pobedniku Super Kupa Srbije.

Utisci su sjajni. Iza nas je jedna jako teška utakmica gde je na proveri bilo, osim naše forme i naša mentalna snaga. Išli smo u goste ekipi koja po kvalitetu sigurno može da igra u Superligi. Imali su i prednost domaćeg terena, ali smo uspeli sve to da prebrodimo, tako da je to za nas jedna velika pobeda – istakao je Dragan Kobiljski, trener Crvene zvezde.

Prvo gostovanje našim odbojkašima biće u Nišu gde ih očekuje meč protiv ekipe koja je prethodne sezone, kao debitant, beležila odlične rezultate.

Sigurno je da nas čeka jedna teška i neizvesna utakmica. Niš je veoma nezgodna ekipa, ali ono što je nama najveći problem je što nemamo iskustva igranja na strani. Svaka utakmica koju budemo igrali biće za nas veliki ispit, a naročito utakmice koje igramo u gostima – rekao je trener crveno-belih.

U sastavu Crvene zvezde ni na ovom meču neće biti primača servisa Aleksandra Škrbića.

Škrbić i dalje ima velike probleme sa stopalom. Ne može da se osloni potpuno na povređenu nogu, ne može da skače. Već ulazimo u treću neelju kako treniramo bez njega, a to je za našu ekipu dosta veliki hendikep – zaključio je Kobiljski.

Utakmica 1. kola Superlige Srbije između Niša i Crvene zvezde igra se u nedelju 16. oktobra od 17 časova u dvorani SC Čair u Nišu. Meč će suditi Mirko Janković i Savo Kovačević.

Linkovi

image image image image image image

Brojač

get web tracker

ODBOJKAŠKI KLUB NAJBOLJI

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.

Mediji