Apr 10, 2018

Poraz Zvezde u finalu plej-ofa


Odbojkašice Crvene zvezde poražene su u finalu plej-ofa BPŠ Superlige Srbije od Vizure koja je tri puta u tri meča savladala našu ekipu.

Crveno-bele nisu uspele da produže finalnu seriju i u trećem meču izgubile rezultatom 0:3, po setovima 18:25, 20:25, 19:25.

Početak meča pripao je odbojkašicama Vizure koje su povele sa 1:5, a posle asa Aleksićeve i sa 4:9. Na tehničkom tajm autu crveno-bele su imale zaostatak od šest poena. Usledila su dva poena gošći, pa je Vladisavljev iskoristio i drugi tajm aut. Sa tri poena u nizu naša ekipa smanjuje na 10:15. Nakon “pecanja” gošći Zvezda je prišla na 13:17. Zahvaljujući odličnim servisima Vizura osvaja narednih šest poena i dolazi do dvocifrene prednosti. Na servis Božice Marković crveno-bele vezuju tri poena, potom smanjile na minus 6, ali su gošće na kraju povele sa 18:25.

Dobrim servisima Mile Đorđević Zvezda je osvojila prva tri poena drugog seta. Vizura je sa dva vezana asa Aleksićeve preokrenula na 5:6, ali prednost Zvezdi vraćaju Milka Stijepić i Milica Tasić. Međutim, gošće se ponovo vraćaju u vođstvo, a crveno-bele nakon tajm auta Vladisavljeva osvajaju tri poena u nizu i nakon bloka Bojane Milenković izjednačuju na 11:11. Posle bloka Stijepićeve naša ekipa je povela sa 13:12. Serijom od četiri poena Vizura se vraća u vođstvo 16:19. Blokom Sare Vučićević i as servisom Anastasije Sekulić Zvezda prilazi na poen zaostatka. Ipak, gošće su uvećale prednost i sa tri vezana poena došle do vođstva od 0:2 – 20:25.

Gošće su sa pet vezanih poena povele sa 6:11 u trećem periodu igre, ali je Zvezda odgovorila serijom od četiri poena. Poeni su se osvajali u serijama, pa je Vizura došla do prednosti od 10:14. Na servis Mile Đorđević Zvezda je sa tri poena u nizu smanjila na 15:17. Vizura novom serijom od tri poena na servis Veselinovićeve dolazi do vođstva od 18:23, a onda i do pet meč lopti. Prvu su iskoristile i po peti put uzastopno postale šampionke Srbije – 19:25.

U Crvenoj zvezdi se istakla Bojana Milenković sa 11 osvojenih poena.

Zoran Gajić, predsednik OSS, predao je Slađani Erić, kapitenu Vizure, pehar namenjen prvaku Srbije, pobedniku Banka Poštanska štedionica Super lige 2017/2018.

Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, i Zoran Radojičić, predsednik Vizure, predali su zlatne medalje odbojkašicama Vizure.

Bogdan Mamuzić, član IO OSS, predao je Nikolini Lukić, kapitenu Crvene zvezde, trofej namenjen finalisti plej – ofa Banka Poštanska štedionica Super lige 2017/2018.

Dejan Bojović, sportski direktor Crvene zvezde, i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS, predali su srebrne medalje odbojkašicama Crvene zvezde.

CRVENA ZVEZDA – VIZURA 0:3 (18:25, 20:25, 19:25)
Rezultat u seriji: 0:3

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 500. Sudije: Vladimir Simonović i Anđelko Popović. Trajanje meča: 73 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 4, Čanak, Stijepić 6, Đurić, Marković 5, Milunović 4, Đorđević 3, Milenković 11, Tasić 4, Vučićević 4, Stepanović (libero). Nije igrala: Lukić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

VIZURA: Erić 14, Dimić (libero), Lozo 14, Lazović 12, Aleksić 14, Veselinović, Ćirović 1, Carić 6. Nisu igrale: Mićunović, J. Kocić, Pejičić, M. Kocić. Trener: Dejan Desnica.

Linkovi

image image image image image image

Brojač

get web tracker

ODBOJKAŠKI KLUB NAJBOLJI

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.

Mediji