Oct 13, 2018

Zvezda bolja i od Mladog radnika

Pobedom u 3. kolu BPŠ Superlige Srbije odbojkaši Crvene zvezde sačuvali su lidersku poziciju na tabeli. Crveno-beli su savladali Mladi radnik sa 3:0, po setovima 25:23, 26:24, 25:15 i tako su nastavili pobednički niz.

Trener Kobiljski je malo “promešao karte”, pa je tako priliku dao tehničaru Nikoli Petroviću koji je uspešno zamenio kapitena Vladu Paetkovića, a u timu nije bilo Nikole Pavlovića i povređenog Milutina Nejića. U prva dva seta se vodila velika borba, da bi naši odbojkaši slomili otpor gostiju u trećem setu i zasluženo slavili maksimalnim rezultatom.

Velika borba se u prvom setu – ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu. Igralo se i u serijama – gosti su serijom od 3:0 došli do dva poena prednosti (7:9), da bi Zvezda pred odlazak na tehnički tajm-aut vezala tri poena i došla do dva poena prednosti (12:10). Posle pauze, Požarevljani su još jednom vezali tri poena i ponovo preuzeli vođstvo (14:15). Tri uzastopna poena Dodića donela su Zvezdi prednost pred završnicu seta (21:20). Usledila je igra poen za poen do uspešnog napada Danila Pavlovića koji je doneo našoj ekipi dve set lopte. Gosti su spasili prvu, ali drugu nisu mogli – Sinđelić je realizovao napad, posle jednog „dugog“ poena i nekoliko kontri sa obe strane – 1:0 (25:23).

U sličnom ritmu je započet i drugi set – tek je posle jedanaestog poena jedna ekipa, Mladi radnik, stigla do dva poena prednosti (9:11), ali je Zvezda serijom od 3:0 ipak otišla sa prednošću na obaveznu pauzu u setu (12:11). Posle odmora, nova serija i novi preokret (12:14). Gosti su stigli i do +3 (13:16), ali je ubrzo usledio novi preokret, serijom Zvezde od 5:0 (19:17). Ni to nije bio kraj preokreta, jer je Mladi radnik sa minimalnom prednošću ušao u završnicu seta (20:21). Dva uzastopna poena D. Pavlovića donela su našem timu set loptu (24:23). Uspeli su gosti da se odbrane, ali narednu set loptu nisu mogli da spasu, pa je Zvezda duplirala vođstvo u setovima – 2:0 (26:24).

Na samom startu trećeg seta se činilo da se ni ovaj set neće razlikovati od prethodna dva, ali je Zvezda serijom od 5:0 stigla do osetne prednosti (9:4), a na tehničkom tajm-autu je bilo +6 u korist naše ekipe (12:6). Crvena zvezda je vezala još tri poena posle pauze (15:6), i time je praktično bio rešen set, a time i meč. Ni tajm-aut gostiju nije poremetio naše igrače, pa je drugim as poenom Sinđelića u ovoj seriji, prednost Zvezde postala dvocifrena. Mirno je Zvezda privela set kraju i stigla do nove pobede – 3:0 (25:15).

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Danilo Pavlović sa 17 osvojenih poena, a pratili su ga Lazar Dodić sa 14 i Aleksandar Andonović sa 12 poena.

Već u sredu 17. oktobra na programu je 4. kolo kada Crvena zvezda gostuje Spartaku u Subotici. Taj meč igra se od 19 časova.

CRVENA ZVEZDA – MLADI RADNIK 3:0 (25:23, 26:24, 25:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Svetlana Simić i Robert Leko.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Đurđević, Mašulović 8, Petrović 4, Sinđelić 5, Dodić 14, Andonović 12, D. Pavlović 17. Nisu igrali: Meljanac, Petković, Tadić, Jovanović. Trener: Dragan Kobiljski.

MLADI RADNIK: Buša 22, Savić 5, Vulikić, Kovačević 6, S.Ilić 5, Batak 3, Nestorović, Ubiparip (libero), Lečić 1, I.Ilić (libero), Jelić 5. Nisu igrali: Stepanović, Pajkić, Stević. Trener: Milan Đuričić.

Linkovi

image image image image image image

Brojač

get web tracker

ODBOJKAŠKI KLUB NAJBOLJI

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.

Mediji