Feb 2, 2019

Jedinstvo bolje od Zvezde u 1. kolu Mini lige

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 1. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije od Jedinstva iz Stare Pazove rezultatom 2:3, po setovima 25:14, 20:25, 25:21, 20:25, 14:16.

Crveno-beli su dva puta imali prednost u setovima na ovom meču, ali na kraju nisu uspeli da ostvare trijumf i sada će im biti znatno teže da obezbede drugu poziciju pred plej-of.

Naša ekipa je sa šest poena u nizu otišla sa vođstvom od 12:5 na tehnički tajm aut, a potom su Nemanja Mašulović i Lazar Dodić dodali još dva poena za nastavak serije. Gosti su vezali tri poena i smanjili rezultat na 16:9, ali je Nikola Petrović prvo blokom, a onda i sa dva as servisa uzvratio i doneo Zvezdi dvocifrenu prednost (19:9). U završnici prvog seta Luka Tadić je blokom doneo deset vezanih set lopti našem timu, a onda je i poentirao za 25:14.

Na početku drugog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu da bi Jedinstvo na tahnički tajm aut otišlo sa minimalnim vođstvom. Gosti su vezali tri poena i poveli sa 13:16, a Kobiljski je zatražio tajm aut. Međutim, crveno-beli nisu imali dobar odgovor, dopustili su Pazovčanima i naredna dva poena, a Kobiljski je ponovo reagovao tajm autom. Smanjili su naši odbojkaši na 18:22, ali nisu uspeli da uhvate priključak, pa je Jedinstvo stiglo do izjednačenja – 20:25.

Poeni su se osvajali u serijama na početku trećeg seta, a na polovini je Zvezda serijom od tri poena na servis Milutina Nejića (1 as) povela sa 14:11. Potom su vezali još tri na servis Nikole Jovanovića koji je asom doneo vođstvo našem timu od 17:12. Crveno-beli su uspeli da sačuvaju stečenu prednost, a Mašulović je svojim trećim blokom doneo novo vođstvo našem timu – 25:21.

Gosti su u četvrtom setu postepeno rezultatski odmicali našim odbojkašima i pri rezultatu 5:10 Kobiljski je zatražio tajm aut. Jedinstvo je povisilo razliku na 6:13, pa je naš trener iskoristio i drugi tajm aut. Međutim, naši odbojkaši nisu uspeli da pronađu rešenje za raspoložene goste iako su u samoj završnici vezali četiri poena i posle bloka Nikole Pavlovića smanjili na 20:24, gosti su ipak mirno priveli set kraju i meč uveli u peti odlučujući set – 20:25.

Crveno-beli su dobro započeli peti set, poveli sa 5:3, ali je onda usledio preokret. Gosti prave seriju od tri poena i preuzimaju vođstvo. Ipak, na promeni strana naša ekipa je imala minimalno vođstvo posle bloka Nikole Jovanovića. Jedinstvo je povelo sa 10:11 kada je Kobiljski iskoristio tajm aut nakon koga su naši odbojkaši vezali tri poena. Međutim gosti su ponovo izjednačili, a onda i prvi došli do prilike da meč reše u svoju korist. Prvu meč loptu nisu iskoristili, ali drugu jesu za 14:16.

Najefikasniji u našem timu bio je Lazar Dodić sa 19 osvojenih poena. Pratili su ga Milutin Nejić sa 15, Luka Tadić sa 12 i Nemanja Mašulović sa 11 poena.

Narednog vikenda nas očekuje derbi meč u 2. kolu Mini lige u kojem Crvena zvezda gostuje Vojvodini NS seme u Novom Sadu.

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO (SP) 2:3 (25:14, 20:25, 25:21, 20:25, 14:16)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Simonović i Jovana Vuković. Trajanje meča: 112 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 2, Jevtić (libero), Đurđević, Tadić 12, Mašulović 11, Petrović 4, Nejić 15, Jovanović 9, Dodić 19, N. Pavlović 1. Nisu igrali: Petković, Sinđelić, Andonović, D. Pavlović. Trener: Dragan Kobiljski.

JEDINSTVO: Stanković 15, Radivojević (libero), Ilinčić (libero), Pešut 16, Radišić 2, Majstorović, Bojičić, Škrbić 12, Micić 20, Paravinja, Roljić 12. Nisu igrali: Mladenović, Petković. Trener: Željko Vukelić.

Linkovi

image image image image image image

Brojač

get web tracker

ODBOJKAŠKI KLUB NAJBOLJI

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.

Mediji