Oct 18, 2019

Poraz crveno-belih u Požarevcu

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Mladog radnika u Požarevcu rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 23:25, 30:28, 25:15 u 3. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli su dobro ušli u meč poveli sa 7:2, a onda su stali. Požarevljani su sustigli Zvezdino vođstvo, preokrenuli, a potom serijom od pet poena stigli i do ubedljivih 22:16. Naša ekipa nije uspela da se rezultatski vrati, pa je Mladi radnik stigao do vođstva – 25:22.

U drugom setu domaći su bolje počeli. Crveno-beli su nakon tehničkog tajm auta uspeli da sustignu rivala, ali ne i da izjednače rezultat. To im je pošlo za rukom nakon dve vezane greške Požarevljana (20:20), a onda su as servisom Lazara Dodića i uspešnim napadom Aleksandra Andonovića i poveli sa 22:20. Mladi radnik je uspeo da izjednači u samoj završnici, ali su Milutin Nejić i Dodić sa dva poena u nizu poravnali rezultat na 1:1 – 23:25.

Treći set je bio i najuzbudljiviji. Zvezda je u nekoliko navrata imala ozbiljnu prednost, prvo 14:9, pa 17:13, a onda i 20:15. Sve su to domaći stizali, da bi naš tim u samoj završnici stigao do tri set lopte. Ipak, naši odbojkaši nijednu nisu uspeli da iskoriste, a Mladi radnik je stigao do svoje prve. Imala je naša ekipa još dve set lopte koje nije iskoristila, što je domaći tim kaznio i došao do prednosti od 2:1 – 30:28.

Požarevljani su sredinom četvrtog perioda igre stigli do vođstva od 13:8 koje su postepeno uvećavali. Na kraju Mladi radnik je osvojio set dvocifrenom razlikom (25:15) i došao do trijumfa vrednog tri boda – 3:1.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Lazar Dodić sa 23 poena, dok je Milutin Nejić upisao 18 poena.

Crveno-beli u narednom kolu BPŠ Superlige Srbije gostuju Jedinstvu u Staroj Pazovi, ali će pre toga u utorak 22. oktobra od 20.30 časova biti domaćini ekipi Klek Srbijašume u osmini finala Kupa Srbije.

MLADI RADNIK – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:22, 23:25, 30:28, 25:15)

Požarevac – Dvorana: KSC Požarevac. Sudije: Vladimir Simonović i Branislav Jovančić. Trajanje meča: 123 minuta.

MLADI RADNIK: Popović 4, Stefanović 6, Savić 7, Micić 20, Medurić 5, Zvicer 11, Ubiparip (libero), Ilić (libero), Dukić 7. Nisu igrali: Vulikić, Stević, Lečić. Trener: Milan Đuričić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 3, Jevtić (libero), Petković 3, Tadić 3, U. Nikolić 9, Popović, Nejić 18, Dodić 23, Pavlović 1, Andonović 4. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Fet, Mašulović. Trener: Tomislav Kukanjac.